A 88. percben még vezetett, mégis kikapott a Puskás Akadémia

2015.05.02. 18:27
Szoros emberfogás, avagy a védő rárepült az emberére (Fotó: Teknős Miklós)
A labdarúgó NB I 26. fordulójában a Puskás Akadémia hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett a Nyíregyháza Spartacustól úgy, hogy a felcsúti csapat a 88. percben még 1–0-ra vezetett. A Puskás Akadémiának a 8. percben Tischler Patrik szerezett vezetést, Pekár László  a 88. percben egyenlített, a három pont sorsát pedig a 93. percben egy öngól döntötte el.

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ
PUSKÁS AKADÉMIA–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–2
(Tischler 8., ill. Pekár 88., Tar 93. – öngól)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A mérkőzés első, még tapogatózó percei után a Nyíregyháza vette át az irányítást, a vendégek jóval többet birtokolták a labdát. A hazaiak azonban anélkül is veszélyt tudtak teremteni.

A 8. percben a Puskás Akadémia első támadása góllal ért véget! Kleinheisler a felezővonal közeléből ugratta ki a védők mögül kibújó Tischler Patrikot, aki kissé jobbra sodródott, de ez nem akadályozta meg abban, hogy jobbal, nagy erővel a kapu jobb felső sarkába lőjön. (1–0).

Tischler ősszel, a két csapat nyíregyházi összecsapásán is eredményes volt.

A gól után, az első játékrész további részében kiegyenlítődött a játék képe, de a vendégeknek valamivel több helyzetük adódott a kapu előtt – ám vagy Danilovics védett, vagy a nyíregyházi támadók voltak bizonytalanok, nem céloztak pontosan.

A támadások befejezésével látványosan elégedetlen Mátyus János már a 32. percben cserélt, taktikai okokból. Keveset mutató csatárát, Seydit hívta le, és a fiatal Vámos Márkot küldte pályára.

A második félidőben is a Nyíregyháza lépett fel kezdeményezőbben, Danilovics eszén azonban továbbra sem tudtak túljárni a vendégek.

Ebben a játékrészben kevésbé voltak aktívak a felek, a mérkőzés színvonala visszaesett. Mátyus és Benczés is cserékkel frissítette együttesét.

A hajrában viszont jött a fordulat, két Halenár-beadásnak köszönhetően öt perc alatt fordított a Nyíregyháza. A 88. percben Pekár László érkezett középen és bólintott a kapuba (1–1), a háromperces ráadás végén pedig egy hazai hátvéd, Tar Zsolt lábáról pattant a hálóba a labda. Öngól! (1–2)

Győzelmével a Nyíregyháza visszavágott az őszi vereségért; Tischler Patrik akkor is eredményes volt, de a Szpari nem tudott válaszolni. Tavasszal azonban kétszer is, így elhozta a három pontot Felcsútról a Mátyus-csapat.

A Nyíregyháza 2010 után maradt ismét négy mérkőzésen át veretlen az élvonalban, a Puskás AFC pedig bajnoki meccsen továbbra is nyeretlen hazai pályán 2015-ben.

1. Videoton FC 26 21 4 1 62–10 +52 67
2. Ferencvárosi TC 25 16 5 4 42–16 +26 53
3. MTK Budapest 26 16 3 7 36–23 +13 51
4. DVSC-Teva 26 13 7 6 34–18 +16 46
5. Paksi FC 26 11 9 6 37–25 +12 42
6. Diósgyőri VTK 26 10 8 8 36–34 +2 38
7. Kecskeméti TE 26 10 8 8 30–29 +1 38
8. Újpest FC 25 9 9 7 26–22 +4 36