Fordulatos mérkőzésen győzött az MTK a PAFC otthonában

2015.10.17. 17:47
Kanta (19, háttal) szerezte az MTK győztes gólját Felcsúton (Fotó: Teknős Miklós)
Az első gólt a Puskás Akadémia szerezte, de az MTK nyerte meg 3–2-re a két csapat szombat esti felcsúti mérkőzését a labdarúgó NB I 12. fordulójában.

Két rossz formában lévő csapat találkozott szombat este Felcsúton, a Pancho Arénában, hiszen a Puskás Akadémia öt, az MTK pedig négy mérkőzés óta volt nyeretlen. Ennek ellenére a mérkőzést megelőzően a budapestiek 16 ponttal a negyedik helyen álltak, és csak rosszabb gólkülönbségük miatt szorultak le a dobogóról. A PAFC mindössze öt ponttal gyűjtött kevesebbet a vendégeknél, ám így is csak egy ponttal előzte meg a kieső helyen tanyázó Vasast.

A mérkőzésre kilátogató szurkolók nem számíthattak gólokban gazdag mérkőzésre, hiszen a két együttes legutóbbi három találkozásakor mindannyiszor az MTK nyert 1–0-ra. Ennek megfelelően nem is estek egymásnak a felek, és egészen a 16. percig kellett várni az első fontosabb eseményre.

Ekkor Marko Dinjar bal oldali beadása után Vadnai Dániel volt szabálytan a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető a büntetőpontra mutatott. A megítélt tizenegyest Lencse László értékesítette magabiztosan, a jobb alsó sarokba lőve a labdát. 1–0

A hazai gól után szinte azonnal egyenlíthetett volna az MTK, de előbb Ramos lövését védte nagy bravúrral Pogacsics Krisztián, majd a rosszul kimozduló hazai kapus mellett Bese fejelt közelről a kapu fölé. A 32. percben viszont összejött az egyenlítés a budapestieknek. Renato Kelic sérülése miatt emberhátrányban védekezett a PAFC, miközben Marek Strestík húzott el a bal oldalon. Beadására Kanta József érkezett jó ütemben, és a labdába belecsúsztatva nyolc méterről a kapu bal alsó sarkába helyezett. 1–1

A második félidőt jobban kezdte az MTK, és az 53. percben fordított is. Kanta gyors szabadrúgása után Ramos Strestíkhez passzolt, aki az alapvonalról élesen a kapu elé lőtte a labdát, és Bese Barnabás az ötös jobb sarkáról a hálóba bombázott. 1–2

A 78. percben egyenlíteni tudott a PAFC. Pekár végzett el szabadrúgást 20 méterről, a kapu elé érkező labdába csak beleütni tudott Hegedüs, a kialakult kavarodásból végül Fodor Ferenc került ki győztesen, egy méterről a kapuba fejelve a labdát. 2–2

Nem tartott sokáig a hazaiak öröme, a 85. percben a csereként beálló Herceg buktatta Ramost a tizenhatoson belül, amiért Pintér Csaba kis hezitálás után büntetőt ítélt. A labda mögé Kanta József állt, és az ellenkező irányba vetődő kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtt. 2–3

Az MTK négy nyeretlenül megvívott idegenbeli mérkőzés után újra három ponttal térhet haza Budapestre (legutóbbi tizenkét, vendégként megvívott bajnokijukból csak másodszor távoztak három ponttal a kék-fehérek), míg a Puskás Akadémia tovább menekülhet a kiesés elől.

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ

Puskás Akadémia–MTK 2–3 (Lencse 16. – 11-esből, Fodor 78., ill. Kanta 32., 86. – a másodikat 11-esből, Bese 53.)