Folytatódó negatív sorozatok – ikszelt a PAFC a Haladással

2016.04.02. 18:27
Nem bírt egymással a Puskás Akadémia és a Haladás (Fotó: Koncz György)
A labdarúgó NB I 28. fordulójában a Puskás Akadémia hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Haladással. Az egyik csapat számára sem megfelelő iksz a szombathelyieknek lehet különösen bosszantó, hiszen az első félidőben Iszlai Bence büntetőt hibázott.

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ
Puskás Akadémia–Haladás
11 (Márkvárt 13., ill. Gaál B. 34.)

Hazai pályán remekül kezdett a kiesés elől menekülő Puskás Akadémia a Haladás ellen: a 9. percben Vjacseszlav Csurko tizenöt méterről eleresztett félmagas lövése csak kevéssel tévesztetett célt. Nem kellett azonban sokat várnia a hazai közönségnek az első gólra, hiszen a 13. percben Sallai Roland egy csel után Márkvárt Dávidhoz passzolt, aki betört a tizenhatoson belülre, és tizenöt méterről Király Gábor felett a bal felsőbe lőtte a labdát (1–0).

A folytatásban a hazaiak két legaktívabb játékosuk összjátéka után növelhették volna előnyüket, ám Csurko szöglete után Sallai a kapunak háttal állva próbálkozott, de célt tévesztett. Ezt pedig kihasználta a fél óra után éledezni kezdő vendégcsapat. A 34. percben hosszú felívelés nyomán Halmosi Péter fejjel lekészített az ötös sarkáról a kilépő kapus mellett, Gaál Bálint pedig ügyesen tette bele a lábát a labdába, amely a bal alsó sarokban kötött ki (1–1).

A 43. percben büntetőhöz jutott a Haladás, Leandro Martínez kiugratása Kovács Lórántot találta meg, aki a tizenhatos sarkánál kifelé tolta meg a labdát, ám Branko Pauljevics buktatta. A tizenegyeshez Iszlai Bence állt oda, de a lapos lövését gyengén helyezte, így Pogacsics Krisztián előbb hárított, majd másodjára a labdát is megfogta.

A második félidőben kicsit visszavettek a csapatok az első negyvenöt perc nagy iramából, így először tizenöt perc után a csereként beálló Geoffrey Castillion szerezhetett volna gólt, ám hiába tette bele a lábát egy bal oldali beadásba, a labda elpattogott a bal oldali kapufa mellett.

A felek a találkozó hajrájában sem tudták felpörgetni az iramot; az 1–1-es döntetlennel a Haladás sorozatban ötödik bajnokiján maradt nyeretlen, a PAFC pedig az elmúlt három meccsén szintén nem örülhetett három pontnak.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

1. Ferencvárosi TC 27 21 2 4 57–15 +42 65
2. MTK Budapest 26 12 7 7 33–27 +6 43
3. DVSC-Teva 27 11 9 7 41–30 +11 42
4. Újpest FC 27 10 10 7 35–28 +7 40
5. Videoton FC 27 12 3 12 29–27 +2 39
6. Paksi FC 26 11 6 9 34–28 +6 39
7. Budapest Honvéd 27 10 7 10 34–30 +4 37
8. Szombathelyi Haladás 27 9 10 8 24–31 –7 37