Tíz éve nem látott győzelem, a Békéscsaba fordított Felcsúton

2015.08.15. 17:59
Pekárnak (balra) ezúttal nem jött össze a gól, és a PAFC-nak sem a győzelem (Fotó: Hegedüs Gábor)
A Békéscsaba megszerezte az első pontjait a labdarúgó NB I 2015–2016-os szezonjában, hátrányból fordítva 2–1-es győzelmet aratott a Puskás Akadémia otthonában. A felcsútiak az első félidőben eldönthették volna a három pont sorsát, de a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat: az Előre a második játékrészben négy perc leforgása alatt megfordította az eredményt, majd taktikus futballal őrizte azt. A lilák 11 év után nyertek ismét élvonalbeli mérkőzést.

LABDARÚGÓ NB I
5. FORDULÓ
PUSKÁS AKADÉMIA–BÉKÉSCSABA 1–2 (Márkvárt 12., ill. Szilágyi P. 53., Bényei 57.)

A TALÁLKOZÓ KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA ÉRI EL!

A mérkőzés tapogatózó játékkal kezdődött, majd szépen lassan vette kezébe az irányítást a Puskás Akadémia, és alakított ki helyzeteket Mursits Roland kapuja előtt.

Lencse László egymaga három gólt is szerezhetett volna az első félidőben, de a hazaiak 29 éves csatára a 7., a 14. és a 29. percben sem tudott elég higgadt lenni a kapu előtt.

Higgadt volt azonban Márkvárt Dávid, aki a 12. percben 12 méterről vette be a békéscsabai kapu jobb alsó sarkát, a gólpasszt Lencse jegyezte. A nyáron a Pécstől érkező 21 éves támadó az első bajnoki gólját szerezte a felcsútiak mezében. (1–0)

A vezetés megszerzését követően tovább uralta a meccset a felcsúti csapat és dolgozta ki a helyzeteket. A két héttel ezelőtt a Paks ellen 1–0-ra megnyert hazai mérkőzésen eredményes Pekár László a 40. percben 24 méterről tekert egy szabadrúgást a bal felső sarok irányába, Mursits kapus – nem először – szép mozdulattal védett.

A második félidőre Lencse már nem jött ki a pályára, helyét Tischler Patrik foglalta el a hazai együttesben.

A fordulás után felpörgött a Békéscsaba, és egy teljesen más mérkőzés vette kezdetét. A 47. percben Bratiszlav Punosevac fejese után még bravúrral védett Pogacsics Krisztián, de az 53. percben már tehetetlen volt a felcsúti kapus, Szilágyi Péter az ötösön belülről bólintott a kapu jobb oldalába Guaru pontos beadását kihasználva. (1–1)

Ezzel 377 percet követően megtört a csabaiak gólcsendje, az első forduló óta vártak az újabb gólra a lilák.

Négy újabb perc elteltével aztán meg is fordult az eredmény, ekkor Punosevac centerezett a bal oldalról, a hosszún Bényei Balázs érkezett és 6-7 méterről a kapu jobb oldalába gurított. (1–2).

A vezetés megszerzését követően a vendégek visszahúzódtak saját térfelükre, tördelték a játékot, a Puskás Akadémia pedig nem találta a ritmust, nem tudta áttörni riválisa védelmi vonalait.

Az utolsó tíz percben tovább üldözte az egyenlítési reményeket a PAFC, de nem tudott mit kezdeni az eredményt taktikusan őrző látogatók játékával, így a Békéscsaba megszerezte első győzelmét a 2015–2016-os szezonban, egyúttal pontszámban utolérte a bajnoki címvédő Videotont. A Puskás Akadémia a második vereségét szenvedte el az idényben, s az elsőt a Pancho Arénában.

Érdekesség, hogy a Békéscsaba 16 nyeretlen NB I-es találkozó után szerzett ismét három pontot az élvonalban, ilyenre legutóbb 2005 áprilisában volt példa.

1. Ferencvárosi TC 5 5 12–2 +10 15
2. Szombathelyi Haladás 5 3 1 1 5–4 +1 10
3. Újpest FC 5 2 3 8–4 +4 9
4. DVSC-Teva 5 2 2 1 9–7 +2 8
5. Budapest Honvéd 5 2 2 1 8–8 0 8
6. Paksi FC 5 2 1 2 7–3 +4 7
7. MTK Budapest 5 2 1 2 9–6 +3 7
8. Vasas FC 5 2 3 6–8 –2 6