Pécsen 730 perc után ért véget a Pápa gólcsendje

2014.10.25. 17:59
Márkvárt Dávid (pirosban) góljával vezetést szerzett a Pécs, de végül pont nélkül maradt (Fotó: Löfler Péter)
A labdarúgó NB I 12. fordulójában a Pécsi MFC a Lombard Pápát fogadta. A hazaiak a 35. percben szereztek vezetést Márkvárt Dávid megpattanó lövése után, a vendégek azonban a 47. percben egyenlítettek Vadims Zulevs révén, így 730 perc után voltak újra eredményesek. Bár a pécsiek háromszor is eltalálták a kapufát, a hajrában a csereként beállt Andrei Coroian góljával végül a pápaiak szerezték meg a győzelmet.

A pécsiek kezdték aktívabban a mérkőzést: előbb Frőhlich Roland dolgoztatta meg Szűcs Lajos kapust, majd Heffler Norbert lőtt fölé. Mohl Dávid meg kétszer is a kapufát találta el, mindeközben a túloldalon Szasa Popin és Kenesei Krisztián lövésénél kellett Vukasin Polekszicsnek is a játékba avatkoznia.

A 35. percben aztán megérkezett a gól is: Márkvárt Dávid 16 méteres lövése pattant meg Csizmadia Csabán, s így Szűcsöt becsapva a kapus kezei között vágódott a labda a kapu közepébe (1–0).

A vendégek azonban szinte a második félidő kezdete után azonnal egyenlítettek: Csilus Tamás gurította vissza a labdát Vadims Zulevs elé, aki fél fordulatból, 13 méterről, jobbal a léc alá bombázott (1–1). 730 perc után szakadt meg a pápaiak góltalansági sorozata.

Ezt követően a pécsiek elkeseredetten próbálták meg újra megszerezni a vezetést, de Márkvárt lövését Szűcs a kapufa segítségével hárította – ez már a harmadik kapufájuk volt a hazaiaknak – míg Horváth Adrián lövése elkerülte a kaput. Ezeket leszámítva a pápaiak hiba nélkül védekeztek.

A 90. percben pedig egy kontra végén a vendégek két csereembere játszott össze: Benkő gurított Andrei Coroian elé, aki öt méterről a bal felsőbe vágta a labdát (1–2), így a pápaiak a győzelmet is megszerezték.