Pécsen is kikapott a sereghajtó Kaposvár

2013.10.26. 15:54
Újabb pofon: a zöld mezes Kaposvár „stabilan” őrzi sereghajtó helyét (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB I 12. fordulójában a 13. Pécsi MFC a sereghajtó kaposvári Rákóczi csapatát fogadta. A gól nélküli első félidőt követően a hazaiak az 50. percben szereztek vezetést Szatmári Lóránd góljával, majd a 66.-ban Koller Krisztián növelte az előnyt. Ugyanő duplázott a 79. percben, s a vendégeknek csak a becsületgólra futotta a 84. percben Waltner Róbert révén.

Ahogyan az várható volt, a hazaiak kezdték aktívabban a mérkőzést, és ennek kis híján gyorsan meg is lett az eredménye, hiszen Miroszlav Grumics fejesét a gólvonalról kellett mentenie a védőknek, majd Koller lövését is blokkolni kellett. A túloldalon csak Kovács Olivér szabadrúgása keltett némi riadalmat.

Fél óra elteltével aztán már a kapufát is eltalálták a hazaiak, egészen pontosan Mohl Dávid, akinek 22 méteres szabadrúgása csattant a bal oldali kapufán. persze azért a vendégek is próbálkoztak: előbb Addo Dankwah, majd Bőle Lukács lövése ment a kapu fölé. A szünetig több említésre méltó esemény már nem történt.

Ami nem jött össze az első félidőben, az gyorsan megesett a másodikban, az 50. percben Eke Uzoma bal oldali beadás után a hosszún érkező Szatmári Lóránd az 5-ös csücskétől, jobbal a bal felső sarokba lőtt (1–0). Újabb negyedóra elteltével újabb gólt szereztek a hazaiak: Szatmári ívelt be egy szabadrúgást a bal oldalról, és a berobbanó Koller Krisztián 4 méterről, jobbal a léc alá bombázott. 2–0

A 79. percben Koller duplázott, miután Rácz Ferenc bal oldali beadását Fodor Ferenc visszafejelte elé, s ő 17 méterről, jobbról, jobbal a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 3–0

Öt perccel később Bojan Pavlovics adta be a labdát jobbról, s a középen érkező csereként beálló Waltner Róbert 7 méterről a kapuba fejelt. A szépítés úgy jött össze, hogy a labda a jobb oldali kapufáról pattant a hálóba. 3–1