A Haladás ellen megszerezte első hazai győzelmét a Pécs

2015.03.07. 15:56
Eke Uzoma betalált, a PMFC otthon nyert (Fotó: Laufer László)
A Pécs 2–1-re nyert odahaza a Haladás ellen a labdarúgó NB I 19. fordulójában. A pécsiek idénybeli első hazai sikerüket aratták!

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ
Pécsi MFC–Szombathelyi Haladás 2–1
(Pauljevics 5., Uzoma 62., ill. L. Martínez 75.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Vérbeli alsóházi „rangadót” vívott egymással a Pécs és a Haladás, két olyan csapat, amely több szempontból is elmondhatja magáról, hogy sokkal szebb napokat is látott éppen történelme során. A több kulcsjátékosát (pontosabban: néhány kulcsjátékosát, és pár annak igazolt, különböző okok miatt hiányzó futballistát) is nélkülöző vendégek ellen sokkal jobban kezdett a Pécs, amely már az 5. percben megszerezte a vezetést: Dimitar Makriev csúsztatását Branko Pauljevics lőtte a kapuba. 1–0!

Csakis magát okolhatja a Haladás, hogy nem fordított a szünetre, ugyanis előbb Gaál Bálint, aztán Raffaele Alcibiade hagyott ki ziccert, míg a védekezésre összpontosító házigazda csak egy ravasz szabadrúgás-kombinációt tudott felmutatni, amelynek végén Márkvárt Dávid kisodródott helyzetből Laurentiu Branescu ölébe lőtt.

Belehúzott a PMFC a szünet után, előbb Balogh Béla hagyott ki nagy lehetőséget, majd Uzoma 28-ról meglőtte élete gólját: ballal a jobb felsőbe bombázott. 2–0!

Nem tudta bevinni azonban a „gyilkos” döfést Robert Jarni legénysége, ugyanis Leandro Martínez jól eltalált lövéssel szépített (2–1) – az viszont már más kérdés, hogy Németh Márió nem sokkal ezt követően teljesen fölöslegesen kiállíttatta magát.

Megtört tehát a szombathelyiek augusztus 2. óta tartó idegenbeli góltalansági sorozata, de ez a góljuk nem ért egyetlen pontot sem: „kivételesen” nyert odahaza a Pécs, amely első ízben szerzett három pontot saját stadionjában ebben az idényben.

1. Videoton FC 19 15 3 1 45–8 +37 48
2. MTK Budapest 18 13 5 28–18 +10 39
3. Ferencvárosi TC 19 11 4 4 30–15 +15 37
4. DVSC-Teva 18 10 4 4 27–12 +15 34
5. Diósgyőri VTK 19 9 6 4 29–22 +7 33
6. Paksi FC 19 8 7 4 29–18 +11 31
7. Kecskeméti TE 19 8 4 7 23–24 –1 28
8. Újpest FC 18 7 7 4 16–14 +2 28