A Pécs–Fradi döntetlenjével bajnok a Videoton!

2015.05.03. 18:25
Fordulatos első félidő után a Ferencváros 2–2-es döntetlent játszott Pécsen, így már nem tudja befogni a listavezető Videotont, amely ezzel megnyerte a bajnokságot.

Böde Dániel hamar megszerezte a vezetést a Ferencvárosnak Pécsen (Fotó: Korponai Tamás)

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ

Pécsi MFC–Ferencváros 2–2 (Szatmári 10., 25., ill. Böde 7., Mateos 37. – 11-esből)

Thomas Doll azzal húzott váratlant, hogy a korábban Pécsen futballozó Nagy Dominikot nevezte a kezdőcsapatba. A Ferencváros az utolsó szalmaszálba próbált kapaszkodni azzal, hogy még meglehet a bajnoki cím. Pécsen minden pontra szükség van a kiesés ellen vívott harcban. Inkább a Videoton játékosai várhatták izgalommal a találkozót, hiszen ha a Fradi nem nyer, bajnok lehet a fehérvári gárda.

Álomszerűen indult a meccs a Ferencvárosnak, hiszen a 7. percben az utóbbi időben remek formába lendült Böde Dániel hat méterről küldte a pécsi kapuba a Fradi vezető gólját. 0–1

Sokan úgy vélték, Böde szezonbeli 12. góljával ez a meccs eldőlt, de a hazaiak másképpen gondolták, és már a 10. percben Szatmári fura, de hatékony mozdulata után össze is jött az egyenlítés. 1–1

„Talán Rivaldo rúgott még ilyen gólt”

A Ferencváros talán túlságosan is megnyugodott, többet volt a labda a zöld-fehéreknél, de nem láthattuk az utóbbi meccseken megszokott gyors és sokmozgásos játékot. Ráadásul a védelem sem zárt megfelelően, ezért a fővárosiak legnagyobb elképedésére a 25. percben már a Pécs vezetett! Szatmári 22 méteres, ravasz, lapos lövése talált utat Dibusz hálójába. 2–1

A ferencvárosi kapus 2015-ben egyetlen gólt kapott az NB I-ben, most Pécsen egy félidő alatt kettőt...

A játék képe alapján nehéz volt elképzelni, hogy a Ferencváros egyenlíteni tud, de Varga ügyes megmozdulása után mégis sikerült az egalizásás a vendégeknek. Varga jobbról tört be a tizenhatoson belülre, Balogh mellett elhúzta a labdát, de a pécsi védő lába eltalálta a ferencvárosi térdét. A büntetőt Mateos nagyon magabiztosan értékesítette. 2–2

A második félidőben szinte kettészakadt a pálya, a középpályán gyorsan átszaladtak a csapatok, de igazi helyzet sokáig nem alakult ki. Amilyen izgalmas volt az első félidő, olyan gyenge, csapkodó játék zajlott a másodikban. Ahogy múltak a percek, úgy vált egyre valószínűbbé a Videoton bajnoki címe.

Az utolsó tíz percben beszorult a Pécs, de jól védekeztek a hazaiak, a Ferencváros nem tudott ötletes támadásokat vezetni. Az egy pont jól jöhet még a bentmaradásért harcoló Pécsnek, a Ferencváros pedig tovább nyújtotta veretlenségi sorozatát, amely immár 16 meccset számlál a bajnokságban. De a pécsi döntetlen igazi nyertese a Videoton, amely 2010–2011 után fennállása történetében másodszor szerzett bajnoki címet az NB I-ben!

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!