Két perc alatt fordított a PMFC a Honvéd ellen

2015.04.18. 18:27
Helesfay Donát határozottan ütötte ki a labdát (Fotó: Laufer László)
Hátrányról fordítva győzött 2–1-re hazai pályán a PMFC a Budapest Honvéd ellen a labdarúgó NB I 24. fordulójában. A kispestiek Holender Filip révén megszerezték a vezetést, de a pécsiek Ojdanic és Makriev találatával egyenlítettek.

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ
Pécsi MFC–Budapest Honvéd 2–1 (Ojdanic 85., Makriev 86., ill. Holender, 71.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

Lassan pörögtek fel a csapatok a találkozón, az első percekben a Honvéd uralta a játékot, a legnagyobb helyzet mégis a PMFC előtt adódott a 14. percben. Ekkor Márkvárt Dávid végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, a középen érkező Dimitar Makriev kibújt a védők között, fejese azonban a kapufán csattant.

Egy perccel később Nagy József jobb oldali beadásával Fröhlich Roland fordult kapura középen, de lövése épp Kemenes ölébe hullott. A PMFC folyamatosan átvette a mérkőzés irányítását az első félidő második felére. A 26. percben Szatmári Lóránd szerzett labdát a Honvéd térfelén, majd remek ütemben ugratta ki Branko Pauljevicset, aki a jobb oldalról, 13 méterről a hosszú alsót vette célba, de Kemenes lábbal védett.

A 38. percben jött egy kényszerű pécsi csere, a megsérülő Andrej Causicot Branko Ojdanic váltotta. A szünetig gól nem született, így a döntés a második félidőre maradt.

A fordulás után is nagyon lassan pörögtek fel a csapatok, az első igazán nagy helyzetre a 70. percig kellett várni. Ekkor Szatmári Lóránd adott középre a jobb oldalról, a hosszún érkező Nagy József fejese a keresztlécen csattant. Egy perccel később szinte a semmiből megszerezte a vezetést a Honvéd: a jobb oldali beadásnál elaludt a pécsi védelem, a hosszún érkező Holender Filip nyolc méterről a kapuba fejelt Helesfay fölött (0–1).

Sokáig úgy tűnt, hogy ez lesz a mindent eldöntő gól, ám a hajrát nem bírta a Honvéd. A 85. percben egyenlített a PMFC: Márkvárt jobb oldali szabadrúgásánál rosszul jött ki a kapujából Kemenes, Ojdanic középen átvette a labdát, majd hét méterről a hálóba helyezte (1–1).

És itt még nem volt vége a mérkőzésnek. Egy perccel később Rácz Ferenc bal oldali beadása után a középen érkező Makriev hat méterről csúsztatta a labdát a bal felsőbe (2–1).

A kiesés elől menekülő csapatok csatájában nagy lépést tett előre a PMFC, a Honvéd továbbra is rendkívül nehéz helyzetben.

1. Videoton FC 23 18 4 1 54–8 +46 58
2. Ferencvárosi TC 24 15 5 4 39–16 +23 50
3. MTK Budapest 24 16 1 7 35–22 +13 49
4. Debreceni VSC-Teva 24 13 6 5 32–15 +17 45
5. Paksi FC 24 11 7 6 36–24 +12 40
6. Kecskeméti TE 24 10 6 8 29–28 +1 36
7. Diósgyőri VTK 23 9 8 6 33–28 +5 35
8. Puskás Akadémia FC 24 9 5 10 26–28 –2 32