A Paks tíz emberrel tudott nyerni a Puskás Akadémia ellen

2015.03.06. 18:55
Zsótér Donát (balra) és a Puskás Akadémia az ember- és gólelőny ellenére kikapott Pakson (Fotó: Korponai Tamás)
A Paks hazai pályán 2–1-re legyőzte a Puskás Akadémiát. A 19. forduló nyitó mérkőzésén a vendégek szereztek vezetést Lencse László büntetőjével, előtte ráadásul még Gévay Zsoltot is kiállította a játékvezető. Azonban így is pont nélkül maradt Benczés Miklós együttese, mert a hazaiak tíz emberrel is fordítani tudtak Bartha László duplájának köszönhetően. Csertői Aurél vezetőedzőként 100. alkalommal nyert élvonalbeli mérkőzésen.

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ

Paksi FC–Puskás Akadémia FC 2–1 (Bartha 74., 79., ill. Lencse 62. – tizenegyesből)

A Paks a tavaszt a Nyíregyháza elleni döntetlennel és az MTK elleni vereséggel kezdte, Csertői Aurél ki is jelentette a Puskás Akadémia elleni meccs előtt, hogy az elsődleges céljuk az első tavaszi győzelem megszerzése. Azt nem mondhatjuk, hogy a tolnaiak nekiestek az ellenfelüknek, az első játékrész gyenge színvonalat és kevés helyzetet hozott, a játékosok inkább egymás faragásával voltak elfoglalva. Ha pontozásos sportág lenne a futball, akkor talán a Paks nyerte volna az első félidőt, mert veszélyesebbek voltak kapura, de az biztos, hogy nehéz lett volna a pontozók dolga.

A szünet után szerencsére már helyzeteket is feljegyezhettünk, az 54. percben Haraszti Zsolt bal oldalról elvégzett sarokrúgása szállt veszélyesen középre, majd Gévay Zsolt fejelt hat méterről kapura, csak éppen a labda pont oda ment, ahol Braniszlav Danilovics állt. Három perccel később Molnár Péternek is akadt dolga, a kapus Lencse László szabadrúgását hárította. Az igazi fordulat a 60. percben következett be, Gévay Zsolt ugyanis elsodorta Tischler Patrikot a tizenhatoson belül a játékvezető szerint, amiért a védő piros lapot kapott, a vendégek pedig büntetőhöz jutottak, amit Lencse váltott gólra. 0–1

A vendéglátók emberhátrányban sem adták fel, sőt, akkor pörögtek fel igazán, amikor 10 emberre fogyatkoztak, de az akciókat nem sikerült pontos befejezéssekkel lezárni, általában középre mentek a lövések, így nem tették igazán próbára Danilovicsot. A 74. percben tört meg a jég, Kecskés Tamás emelt Báló Tamás elé, aki visszagurította a labdát a második hullámban érkező Bartha Lászlónak, ő estében lőtt kapura hat méterről, Danilovics még beleért a labdába, de menteni nem tudott. 1–1

Négy minutummal később megint Bartha villant, aki a frissen beállt Balázs Zsolt átadása után lőtte ki távolról a jobb alsó sarkot (2–1). Az eredmény már nem változott, a Paks hatalmas fordítást bemutatva tudott nyerni, a tolnaiaknak ez volt az első győzelmük tavasszal a bajnokságban, ráadásul Csertői is jubilált, vezetőedzőként neki ez volt a 100. sikere az élvonalban.

EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK

„Ha lenne rajta kalap, akkor megemelném a srácok előtt. A második félidőben szenzációs teljesítményt nyújtottunk. Lélekben és játékban sem adtuk fel a nagyon nehéz körülmények és a rossz pályán ellenére. Megérdemelten győztünk” – értékelt a mérkőzést Csertői Aurél, a Paksi FC vezetőedzője a Sport Televíziónak.

„Az első félidőben mi kezdtünk jobban. Nagyon bátor játékkal estünk neki a Paksnak. A gól és a kiállítás után nagyon amatőr módon futballoztunk. Létszámelőnybe kerültünk, de ezt nem jó helyen használtuk ki. Ez nagyon előny volt a hazaiaknak, hiszen gondolhatták, hátrányban, hazai környezetben mindegy mi történik, essünk neki az ellenfélnek, kiegyenlíthetünk. Úgy gondoltuk, hogy kézben van a meccs, de ez nagyon nem volt, éreztem is. Ezután olyan hibákat vétettünk, amelyek eldöntötték a sorsunkat, sőt, még a gólok után nagyon fegyelmezetlenül védekeztünk. Azt gondolom, hogy egy olyan csapatnak, mint a mienk, ennyi rutinos játékossal meg kell tudni szervezni, hogy ne higgyük el, egy ilyen mérkőzés már megvan. Ez ennél fegyelmezettebb védekezést igényel! – foglalta össze a történteket Benczés Miklós, a Puskás Akadémia vezetőedzője.

1. Videoton FC 18 14 3 1 42–8 +34 45
2. MTK Budapest 18 13 5 28–18 +10 39
3. DVSC-Teva 18 10 4 4 27–12 +15 34
4. Ferencvárosi TC 18 10 4 4 27–15 +12 34
5. Diósgyőri VTK 18 9 6 3 28–20 +8 33
6. Paksi FC 19 8 7 4 29–18 +11 31
7. Újpest FC 18 7 7 4 16–14 +2 28
8. Kecskeméti TE 18 7 4 7 21–23 –2 25