A Paks lett a királycsináló, atomjaira hullottak az MTK aranyálmai

2016.04.02. 18:22
A Paks négyet vágott az MTK-nak (Fotó: Makovics Kornél)
A labdarúgó NB I 28. fordulójában a Paks hazai pályán 4–1-re kiütötte az MTK-t, így már a fővárosi kék-fehérek sem előzhetik meg a Ferencvárost ebben a szezonban.

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ

PAKSI FC–MTK 4–1 (Bertus 17., Szakály D. 23., Strestík 55. – öngól, Hahn 75., ill. Strestík 50.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A kék-fehéreknek nem sok opciójuk volt a mérkőzés előtt: csak a győzelemmel maradt volna életben a bajnoki reményük, ehhez viszont mind a saját (sorozatban négy siker), mind a paksiak (legutóbbi nyolc meccsből hat vereség) formája ideálisnak tűnt.

Aztán a hazaiak már a második percben jelezték, hogy ezúttal nem az áldozati bárány szerepkörét kívánják betölteni, bár Kulcsár lövése még inkább az alapvonali játékvezetőt veszélyeztette.

Az első negyedóra végéhez közeledve Bertus lövését még a jó irányba fejelték ki a védők, nem sokkal később azonban már a kapuba pattant a labda: a szabadrúgás után Hegedüs tehetetlenül nézte, hogy a jobb alsóban köt ki (1–0).

A félidő derekához érve pedig már kettő volt a felek között, Bartha egyéni akciója után egy jobb oldali beadást Szabó fejelt a hosszú irányába, Szakály Dénes pedig közelről a kapuba terelte a labdát (2–0).

A 30. percben Gévay fejese után ismét megrezdült a háló, de a paksi játékos már lesen helyezkedett, majd az MTK lehetőségei következtek, de Vadnai lövésénél és Kanta szabadrúgásánál is résen volt Molnár, így kétgólos hazai előnnyel vonultak pihenőre a felek.

A fordulást követően Strestík vette át a főszerepet, előbb nehéz szögből csapta be szabadrúgásból Molnár Pétert, majd fejesével saját kapusát, Hegedüs Lajost is megviccelte – öngól... (3–1).

Az utolsó negyedóra kezdetén a könnyelműsködő Kanta hibája után Hahn is betalált, így a Paks fölényes sikerrel vetett véget az MTK teljesen irreális bajnoki álmainak (4–1).

1. Ferencvárosi TC 27 21 2 4 57–15 +42 65
2. MTK Budapest 26 12 7 7 33–27 +6 43
3. DVSC-Teva 27 11 9 7 41–30 +11 42
4. Újpest FC 27 10 10 7 35–28 +7 40
5. Videoton FC 27 12 3 12 29–27 +2 39
6. Paksi FC 26 11 6 9 34–28 +6 39
7. Budapest Honvéd 27 10 7 10 34–30 +4 37
8. Szombathelyi Haladás 27 9 10 8 24–31 –7 37