Kettőt kapott a Pakstól a hosszú hétvégére a Vasas

2016.03.12. 15:26
A Paks a Vasast látta vendégül a labdarúgó NB I 25. fordulójában. A hazai csapat végig uralta a játékot, nem sok teret adott a Vasas támadóinak, akik szinte el sem találták a kaput. Ezzel a győzelemmel a Paks feljött a hatodik helyre, a Vasas viszont maradt kieső helyen.

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ
PAKS–VASAS 2–0 (Bertus 33., Hahn 79.)
25. FORDULÓ

Nem győzni jár a Vasas Paksra, hiszen az eddigi NB I-es találkozásaikon egyszer sem nyert idegenben. Az utóbbi idők viszonylag jobb szereplése azonban azt a reményt táplálta az angyalföldi szurkolókban, hogy talán megszakadhat ez a rossz sorozat.

Az első félidő képe nem azt mutatta, hogy valós esélye lehet a vendégeknek a győzelemre. Elsősorban a hazaiak voltak aktívak, többet támadtak, és a védekezésben is elfojtották a piros-kék csapat kezdeményezéseit.

Uralta a játékot a Paks, a Vasas leginkább védekezésre rendezkedett be. Csakhogy a 33. percben egy szerencsétlenül megpattanó labda előnyhöz juttatta a hazaiakat. Bertus távoli labdája megpattant egy Vasas-védőn, így jutott a hálóba. 1–0

A vendégeknek muszáj lett volna kijönniük a sündisznóállásból, de nem tudtak újítani. Még így is adódott előttük helyzet, Novák a félidő végén nem találta el a kaput.

A második félidő méla unalomban indult, még helyzetecskéket sem lehetett feljegyezni. Mindkét csapat cserékkel igyekezett frissíteni. A Vasas azért, hogy pontot szerezzen, a Paks pedig érezte, hogy kevés lehet az egygólos előny. Kidolgozott akciók híján sárga lapok színesítették a találkozót.

Aztán amikor a Vasas megpróbált az egyenlítésért harcolni, gyors ellenakció után két paksi cserejátékos összehozta az újabb paksi gólt. A 79. percben Balázs kiugratását Hahn lőtte be 6 méterről. 2–0

A maradék időben sem tudott újítani a vendégcsapat, szépen leperegtek a kissé csontzenével dúsított percek. A Paks győzelmével feljött a hatodik helyre, a Vasas viszont maradt kieső helyen.

1. Ferencvárosi TC 25 20 2 3 52–12 +40 62
2. MTK Budapest 24 11 7 6 31–23 +8 40
3. Újpest FC 25 10 10 5 33–24 +9 40
4. DVSC-Teva 25 10 9 6 39–28 +11 39
5. Videoton FC 25 12 2 11 28–25 +3 38
6. Paksi FC 24 10 6 8 30–25 +5 36
7. Szombathelyi Haladás 25 9 9 7 23–27 –4 36
8. Budapest Honvéd 25 8 7 10 30–29 +1 31