Bajner debütált, a Paks is padlóra küldte az Újpestet

2015.10.17. 17:47
Tovább szenved az Újpest (Fotó: Makovics Kornél)
A labdarúgó NB I 12. fordulójában az Újpest 1–0-s vereséget szenvedett a Pakstól, így már kilencmeccsesre duzzadt a fővárosiak nyeretlenségi sorozata. A Paksnál bemutatkozott az Angliából hazatérő Bajner Bálint.

Ha van az Újpestnek mumusa az NB I-ben, a Paks az: eddigi 19 élvonalbeli bajnokin 10–4–5 a mérleg a tolnaiak javára.

A lila-fehérek amúgy is szenvednek, az Újpesté a leghosszabb aktív rossz sorozat az NB I-ben, a IV. kerületiek nyolc mérkőzés óta nyeretlenek. Az Újpest legutóbb a Békéscsabát győzte le, még augusztus elsején – azóta öt döntetlen és három vereség a mérleg.

Itt volt a lehetőség a javításra! A kezdés után át is vette a meccs irányítását a vendégegyüttes, amelynek drukkerei egy „Kitartás, Bence!” feliratú molinóval készültek a találkozóra, üzenve a leukémiával küzdő Lázár Bencének.

Kisebb-nagyobb lehetőségek jöttek, Mbaye Diagne többször is szembe találta magát Molnár Péterrel, a paksi kapus és a zuhogó eső miatt egyre mélyülő talaj azonban nem „engedte be” a gólt.

A gól és ziccer nélküli első játékrész után a második félidő sem hozott az elején nagy csavart, többet volt a labda a fővárosiaknál, de a kontrákból a hazaiak is veszélyesek tudtak lenni, ám a hőn áhított találat egyik oldalon sem akart jönni.

A 67. percben sor került az első cserére, a paksiaknál debütáló, a kispadon kezdő Bajner Bálint kapott lehetőséget először az NB I-ben új együttesénél. A csatár egy sárga lapot könyvelt el a mérkőzésen.

A paksiak lassan átvették az irányítást, és a 71. percben betaláltak! Kesztyűs passza után Bertus Lajos 22 méterről megnézte a kapu jobb oldalát, és be is bombázta a labdát. Balajcza érezte az oldalt, de nem háríthatott (1–0).

A végére már csak kakaskodás maradt, gól nem született, aminek következményeként az Újpest nyeretlenségi sorozata immár kilenc bajnokit számlál.