A Paks ezúttal sem hibázott otthon, sőt!

2017.02.25. 15:30
Egy paksi gólöröm az ötből (Fotó: Makovics Kornél)
A labdarúgó NB I 21. fordulójában a Paks hazai pályán ezúttal sem kapott ki, sőt öt gólt lőve verte meg a Mezőkövesdet.

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ

Paks–Mezőkövesd 5–0 (Szabó J. 19., Gévay 26., Kulcsár D. 32., Papp K. 41., Bartha 86.)
Paks, Paksi Stadion, 1023 néző V: Szőts Gergely

A hazai pályán (egyedüliként) még veretlen Paks a Mezőkövesdet fogadta, amely július 31. óta csupán a Gyirmót ellen nyert idegenben az OTP Bank Ligában. Ettől függetlenül nem mehetett biztosra Csertői Aurél együttese, hiszen a télen alaposan átalakuló Kövesd a DVTK elleni 3–0-s győzelemmel indította a tavaszt, míg a Paks a Gyirmót elleni 0–0-val tért vissza a téli szünetről.

A hazaiak hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, szinte csak ők birtokolták a labdát, a 19. percben pedig kiharcoltak egy szögletet, melyet Szabó János fejjel váltott gólra. 1–0

Hét perccel később megint szöglethez jutott a Paks, ez pedig újabb gólt eredményezett: ezúttal egy kapufáról visszapattant fejest rúgott a helyére Gévay Zsolt. 2–0

A 32. percben megmutatta Kulcsár Dávid, hogy csapatának nem csak szöglet után megy a gólszerzés: a szülinapos játékos üresen maradt a tizenhatos jobb oldalán, és kisebb állítás után eleresztett lövésébe Dombó Dávid ugyan még beleért, de nem tudta megakadályozni az újabb találatot. 3–0

Bár mezőnyből is ment a gólszerzés, a félidő hajrájában azért visszatért a bevált recepthez a Paks, és egy újabb sarokrúgást követően Papp Kristóf fejelt a kapuba. 4–0

A fordulást követően a Mezőkövesd jóval aktívabban kezdett, ám lendülete nem tartott sokáig, a későbbiekben is a hazaiak játszottak veszélyesebben. Nem is maradt el az ötödik találat: a csereként beállt Bartha László szép lövőcselével egy védőt és a kapust is megetette, így könnyedén passzolt a vendégek kapujába, beállítva ezzel a végeredményt. 5–0

A Paks otthon hétszer ikszelt és most már negyedszer győzött, ezzel az egész mezőny egyetlen csapataként hazai pályán még mindig veretlen. Az előző héten nagy győzelmet arató Mezőkövesd ezúttal annál is nagyobb vereségbe szaladt bele – ebben a szezonban még nem szenvedett ilyen súlyos vereséget az újonc.