A KTE elleni sikere után fellélegezhet a Paks

2014.05.02. 18:55
Simon Attila (jobbra) szerezte a második paksi gólt (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 27. fordulójában a tizennegyedik helyen álló MVM Paks a kilencedik KTE-Phoenix Mecano csapatát fogadta. A hazaiak a 9. percben Könyves Norbert találatával szereztek vezetést, majd két perccel később Simon Attila is a kapuba bólintott. Bár ezt követően is elsősorban a hazaiak előtt adódtak helyzetek, több gól már nem esett.

Az előző fordulóban, Diósgyőrben megszerzett győzelmével a paksiak megszakították hosszú nyeretlenségi sorozatukat, s el is kerültek a kieső helyekről. Egy Kecskemét elleni győzelemmel be is biztosíthatták bentmaradó pozíciójukat. Bár az első percekben kissé altattak a csapatok, de aztán a hazaiak két perc alatt kétszer is bevették a kecskeméti kaput.

A 9. percben előbb Simon Attila indította remek ütemben Könyves Norbertet, aki jobbról, 14 méterről, jobbal a kapu jobb oldalába lőtt (1–0). Két perc elteltével aztán Bori Gábor adta be a labdát a jobb oldalról, amelyet aztán az előbb gólpasszos Simon bólintott az ötös bal csücskéről a kapu jobb oldalába (2–0).

„Jól kezdtünk, és azt vártam, hogy tartsuk ezt a szintet, de minden mérkőzésen vannak hullámvölgyek. Ezt átvészeltük, a végén akár még több gólt lőhettünk volna, megérdemelten nyertünk – mondta Csertői Aurél. a Paks vezetőedzője a Duna televíziónak. – Nem vagyunk biztonságban, az előnyünk, ami ma öt pont, a forduló végén kettő lehet. Csak akkor tudunk bent maradni, ha az összes hátralévő mérkőzésünket hozzuk."

„Nem arra számítottam, hogy húsz percig Csipkerózsika-álmot alszunk. Utána felpörögtünk, de már csak veszett fejsze nyele volt – mondta Bekő Balázs, a Kecskemét vezetőedzője. – Nagyon kemény menet volt ez a szezon, jobban össze kell szednünk magunkat a végére. Ezek is mi vagyunk, és azok is mi voltunk, akik bravúros győzelmeket arattak. Ma sajnos ennyi volt benne."

Az eredmény könnyen lehetett volna 3–0 is, de Szabó János éles szögből leadott szabadrúgását Vukasin Polekszics kapus védeni tudta. A vendégek csak a félidő közepén kezdtek ébredezni, s ennek köszönhetően előbb Varga Róbert fejesét kellett védenie Molnár Péternek, majd Pekár László bombáját tolta szögletre, míg Vladan Szavics lövése centikkel a kapu fölé szállt. Eközben a túloldalon Bartha László egy percen belül kétszer is kapura lőtt, de előbb egy védő, majd Polekszics mentett.

A második félidőben a várt kecskeméti rohamok helyett aztán megint a paksiak percei következtek: előbb Bori szabadrúgását, majd Heffler Tibor, Bartha és Könyves lövéseit mentette bravúrral Polekszics, aki csapata legjobbja volt. A túloldalon eközben csak egy Pekár lövés és egy Vladan Szavics szabadrúgás okozott némi riadalmat,

Sajnos a végére kissé ellaposodott a meccs, az utolsó negyedórában csak egy Pekár szabadrúgás és egy Heffler Tibor lövés érdemelt még említést, így maradt a paksiak kétgólos vezetése, akik a sikerrel ötpontos előnybe kerültek a Mezőkövesddel szemben, s némileg fellélegezhettek.