Ötgólos meccsen Haladás-siker Pakson

2016.04.23. 18:00
Fordulatos meccsen a Haladás nyert Pakson (Fotó: Mártonfai Dénes)
A magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában (NB I) a Paks hazai pályán egy góllal kikapott a Haladástól. A paksiak vereséggel búcsúztak az átépítés előtt álló stadionjuktól.

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ

PAKS–HALADÁS 2–3 (Gévay 27., Papp 78., ill. T. Wils 73., Rodenbücher 82. – öngól, Gaál 94.)
Kiállítva: Gévay 62., Szabó 93.

Jobban kezdte a mérkőzést a Paks, a hazaiak már az első percekben magukhoz ragadták a kezdeményezést. A 27. percben Szakály beadása megcsúszott egy fejen a tizenhatoson belül, majd Gévay Zsolt öt méterről a kapuba felejt. 1–0!

A gól után sem vett vissza a hazai gárda, viszont a szombathelyiek egy fokozattal feljebb kapcsoltak, ám igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani az első félidőben.

A második játékrész legelején a gólszerző Gévay kapott sárga lapot, mert kakaskodott a vendégek játékosával. Alig negyedórával később a csapatkapitány szintén nem volt ura a helyzetnek, egy buta szabálytalanságot követően megkapta második sárga lapját, így mehetett zuhanyozni.

A 73. percben egyenlíteni tudtak Mészöly Géza fiai, miután Thomas Wils érkezett remek ütemben egy beadásra, és belsővel a kapu jobb oldalába helyezte a labdát. 2–0!

Alig pár perccel később ismét megszerezte a vezetést a Paks. Papp Kristófnak gurította be a labdát Asztalos, aki nem hibázott, 3 méterről elgurította Király Gábor mellett. 2–1!

A 82. percben egy szerencsétlenül pattanó a labda Rodenbücher Istvánról a kapuban kötött ki. 2–2!

Szegény embert még az ág is húzza, a ráadás utolsó percében Szabót kiállította a játékvezető, majd az ezt követő szabadrúgást Gaál Bálint értékesítette, ezzel pedig megnyerte a mérkőzést a Haladás. 23!

A játék képe alapján nem érdemelt vereséget a Paks, hiszen jobban játszott ellenfelénél. A különbség a helyzetkihasználásban adódott: míg a hazaiak nem tudták kihasználni legnagyobb helyzeteiket, a vendégek éltek a lehetőségeikkel – és szerencséjük is volt.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

1. Ferencvárosi TC 32 23 4 5 68–23 +45 73
2. Videoton FC 32 16 4 12 39–29 +10 52
3. DVSC-Teva 32 14 10 8 48–34 +14 52
4. MTK Budapest 32 14 9 9 39–35 +4 51
5. Szombathelyi Haladás 32 13 11 8 33–36 –3 50
6. Újpest FC 32 11 13 8 42–34 +8 46
7. Budapest Honvéd 32 12 7 13 39–37 +2 43
8. Paksi FC 32 11 7 14 39–40 –1 40