Utolsó helyen a Csabától vereséget szenvedő PAFC

2016.04.16. 17:52
A magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (NB I) 30. fordulójában egygólos vendégsiker született a Puskás Akadémia–Békéscsaba mérkőzésen. A vereség után menesztették a felcsútiak vezetőedzőjét, Robert Jarnit.

LABDARÚGÓ NB I
30. FORDULÓ

PUSKÁS AKADÉMIA–BÉKÉSCSABA 0–1 (Vaskó 4.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Már a mérkőzés elején pontrúgást követően megszerezte a vezetést a Békéscsaba. A 4. percben Fabio tekerhette középre a labdát a tizenhatos csücskétől, Vaskó Tamás pedig jó ütemben érkezett, és a kapu közepébe fejelt (0–1). A gól után nem állt vissza a csabai együttes, ám a félidő felétől már kezdeményezőbbek voltak a hazaiak. Hiába volt minden felcsúti erőlködés, hiszen a játékosok inkább ívelésekkel próbálkoztak, ám a gólszerző Vaskó ellen nem tudtak párharcot nyerni a Puskás támadói.

A szünetben kettőt is cserélt a hazaiak mestere, de a játék képe nem változott. Hiába akart a Felcsút, igazán nagy ziccerig nem jutott el. A Békéscsaba jól állta a sarat, és jobban akarta a győzelmet a találkozón. Az volt az ember érzése, ha a hazaiak egyenlíteni tudtak volna, a Békéscsaba még akkor is tudott volna egy fokozattal feljebb kapcsolni.

Összességében megérdemelt a vendégek győzelme, a felcsútiak igazán nagy helyzetig sem jutottak el.

A hazai játékosok fejében rendet kell rakni, hiszen mentálisan nem volt rendben a Puskás Akadémia. Erről árulkodik Castillion hihetetlen buta piros lapja is a 93. percben. Két teljesen felesleges szabálytalanságot követett el, amiért két sárgát is begyűjtött.

Három fordulóval a bajnokság vége előtt a Vasas 25 ponttal a 10., a Békéscsaba szintén ennyi ponttal a 11., míg a Puskás Akadémia is 25 egységgel a bajnokság utolsó helyén áll.

A Puskás Akadémia mai játéka elképzelés nélküli volt, ezzel a teljesítménnyel aligha marad bent az élvonalban. Jövő szerdán az MTK vendégeként lép pályára, majd szombaton a Vasas ellen ki-ki meccset játszik.

Ha a Békéscsaba a maihoz hasonló játékkal tud kirukkolni a Vasas, a Honvéd és a Debrecen ellen, jó esélye van elkerülni a kiesést.

A vereség után menesztették a felcsútiak vezetőedzőjét, Robert Jarnit.

1. Ferencvárosi TC 30 23 3 4 66–20 +46 72
2. MTK Budapest 30 14 9 7 39–29 +10 51
3. DVSC-Teva 30 13 9 8 43–31 +12 48
4. Videoton FC 30 14 4 12 33–29 +4 46
5. Szombathelyi Haladás 30 12 10 8 28–32 –4 46
6. Újpest FC 30 11 11 8 39–31 +8 44
7. Paksi FC 30 11 6 13 36–36 0 39
8. Diósgyőri VTK 30 10 8 12 35–40 –5 38