Szpari-Újpest: hatásos nézőcsalogatás

2015.05.08. 18:55
Kim Ojo beindult – két gólt szerzett Nyíregyházán (Fotó: Földi Imre)
Hat gól esett a Nyíregyháza és az Újpest mérkőzésén a labdarúgó NB I huszonhetedik fordulójában, és mivel a vendégek kétszer annyit szereztek (azaz 2–4 lett a vége), mint a hazaiak, a lila-fehéreké lett a három pont.

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ

Nyíregyháza Spartacus–Újpest FC 2–4 (Seydi 12., Pekár 48., ill. Sztaniszavljevics 3., Ojo 28., 66., Andrics 33.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A korábbiakhoz képest másfajta taktikával lépünk majd pályára – utalt az Újpest elleni mérkőzés előtt Mátyus János arra, hogy mivel csapata, a Nyíregyháza kiharcolta az elsődleges célt, a bennmaradást, most már a szép futballra is figyelmet fordíthat.

A fiatal mester aligha arra gondolt, hogy jó fél óra alatt háromszor is kapitulál majd legénysége újítás címén, ám a nyírségi védelem – Balogh János kapus kivételével – egymást múlta alul, hibát hibára halmozott; így előbb Filip Sztaniszavljevics használt ki egy „kollektív lefagyást", majd Kim Ojo passzolt az ötösről a bal sarokba, végül Nemanja Andrics érkezett legjobban Sztaniszavljevics túl széles cselére a kapu előtt.

Némi reményt adott ugyanakkor a Szparinak, hogy a lila-fehér henger közben L'Imam Seydi begyötört egy gólt a vendégkapuba, így 1–3-mal térhettek pihenőre a felek.

Mátyus az öltözőben egy-két nyájas szóval alaposan feltüzelte legénységét, mert Pekár László bombagóljával hamar nyílttá tette a mérkőzést (a középpályás kilencedik gólját vágta az idényben, már harmadik a góllövőlistán), majd közeli lövése az 55. percben a lécen csattant, azaz majdnem egyenlítettek a hazaiak.

De csak majdnem, és ez a kihagyott helyzet, valamintKim Ojo második, fejes gólja(2–4) megpecsételte a Nyíregyháza sorsát.

Méltó módon ünnepelte tehát az Újpest Göröcs János 76. születésnapját, és zsinórban negyedszer nyert az élvonalban: erre 2010 tavasza óta nem volt példa.

1. Videoton FC 26 21 4 1 62–10 +52 67
2. MTK Budapest 27 17 3 7 37–23 +14 54
3. Ferencvárosi TC 26 16 6 4 44–18 +26 54
4. DVSC-Teva 26 13 7 6 34–18 +16 46
5. Paksi FC 26 11 9 6 37–25 +12 42
6. Újpest FC 27 11 9 7 31–24 +7 42
7. Diósgyőri VTK 26 10 8 8 36–34 +2 38
8. Kecskeméti TE 26 10 8 8 30–29 +1 38