Az MTK legyőzésével menekül a Puskás Akadémia

2016.04.20. 18:51
A sárga mezes felcsútiak kihasználták a lehetőséget (Fotó: Meder István)
A Puskás Akadémia Dunaújvárosban Zsótér Donát góljával 1–0-ra legyőzte a „házigazda” MTK-t, így a kedden egymással ikszelő Békéscsabát és Vasast megelőzve feljött a tabella 10., még bennmaradást érő helyére.

LABDARÚGÓ NB I
31. FORDULÓ

MTK–PUSKÁS AKADÉMIA 0–1 (Zsótér 32.)

Mindkét félnek nagy téttel bírt a mérkőzés, hiszen a dobogóesélyes a kiesőjelölt ellen lépett pályára. Az MTK veretlennek mondhatta magát a PAFC elleni eddigi hat NB I-es mérkőzésén, ráadásul a legutóbbi öt meccs mindegyikét a fővárosiak nyerték meg. A PAFC edzőváltással reagált az utóbbi hetek rossz sorozatára, Szíjjártó István nem könnyű faladatot kapott első mérkőzésének, már csak azért sem, mert az MTK négyes veretlenségi sorozatot épített ki, tavaszi tizenegy bajnoki mérkőzéséből csak egyet veszített el, pályaválasztóként pedig egyet sem.

Gyászszünettel kezdődött a találkozó, a héten elhunyt korábbi Haladás-kapus, Szarka Zoltán emlékére. Az egyperces megemlékezés nem zökkentette ki az albérletben szereplő MTK-t, szinte a mérkőzés elejétől nagy mezőnyfölényben játszottak a „hazaiak", a vezető találat mégis a Puskástól érkezett a 32. percben. Egy jobb oldali beadást rosszul fejelt ki Baki, a labdára a 16-os vonalán álló Zsótér Donát csapott le, és kapásból a jobb alsóba lőtt. 0–1

A gólt követően a félidő hátralévő részében és a második játékrész elején is óriási nyomást helyezett ellenfelére az MTK, de nem lett meg az eredménye. Sőt a második félidőben egyre inkább kijött a szorításból az Akadémia, felélénkült ekkor a meccs.

A találkozóból hátralévő fél órában folyamatosan támadt az MTK, egyre nagyobb mezőnyfölényt alakított ki, a futószalagon érkező helyzeteket azonban vagy a kapus, vagy a gólvonalon álló Pauljevics hárította. Hiába volt az MTK minden próbálkozása, a hősiesen küzdő Puskás Akadémia megtartotta az előnyét, ezzel kihasználta a Vasas és a Békéscsaba pontosztozkodását.

1. Ferencvárosi TC 31 23 3 5 66–21 +45 72
2. MTK Budapest 31 14 9 8 39–30 +9 51
3. Videoton FC 31 15 4 12 34–29 +5 49
4. DVSC-Teva 31 13 10 8 45–33 +12 49
5. Szombathelyi Haladás 31 12 11 8 30–34 –4 47
6. Újpest FC 31 11 12 8 40–32 +8 45
7. Budapest Honvéd 31 11 7 13 37–36 +1 40
8. Paksi FC 31 11 7 13 37–37 0 40