A nagyot küzdő MTK fordított a Haladás ellen (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I 25. fordulójában az MTK 3–1-re lelépte a Szombathelyi Haladást a Dunaújvárosban rendezett találkozón. A fővárosiaknál Marek Strestík duplázott.

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ
MTK–HALADÁS 3–1 (Thiam 16., Strestík 59., 77. – a másodikat 11-esből, ill. Ugrai 12.)

Az MTK két kulcsemberét volt kénytelen nélkülözni a Haladás elleni dunaújvárosi bajnokin: Torghelle Sándor sérülés miatt nem léphetett pályára, Kanta József pedig még nem gyógyult fel betegségéből. A mumusnak számító Haladás a 12. percben megszerezte a vezetést: Ugrai Roland cselezgetett a tizenhatoson belül, és 11 méterről, bal lábbal kilőtte a bal alsót. 0–1

Sokáig nem örülhettek a szombathelyiek, négy perccel később jött a válasz: a Honvéd ellen a szurkolók által a meccs legjobbjának megválasztott Khaly Thiam 16 méterről, középről óriási gólt ragasztott a Haladás kapujának jobb oldalába, Király Gábor mozdulni sem tudott a lövésre. 1–1

Így minden kezdődhetett elölről. A 30. percben ismét Ugrai okozott zavart az MTK védelmében, néhány csel után tüzelt jobb lábbal, de Hegedüs Lajos nagyot vetődve szögletre tolta a léc aló tartó kísérletet. A 38. minutumban hajmeresztő hibák követték egymást: Iszlai röviden gurította haza a labdát Királynak, a szemfüles Hrepka Ádám pedig lecsapott rá, a csatár egy az egyben vezethette a szombathelyi kapusra a labdát, ám hosszan szöktette magát, így odalett az óriási gólszerzési lehetőség.

A szünet után szűk negyedórát kellett várni az újabb gólra: Bese Barnabás gurított vissza az alapvonalról, az érkező Marek Strestík pedig három méterről, ballal a kapu bal oldalába helyezett. Fordított az MTK. 2–1

Sőt nem sokkal Strestík találata után növelhette volna előnyét a fővárosi együttes: Thiam kapott labdát a jobbösszekötő helyén, megtolta azt, és 12 méterről lőtt, ám kísérlete a jobb oldali kapufa tövéről kipattant. A 77. percben viszont eldőlt a mérkőzés: Jagodics Márk buktatta a tizenhatoson belül Gera Dánielt, a játékvezető pedig büntetőt ítélt az MTK javára. A labda mögé Strestík állt oda, és magabiztosan értékesítette a tizenegyest, beállítva a végeredményt. 3–1

Az MTK kirobbanó formában van, legutóbbi három bajnokiját egyaránt megnyerte, amivel feljött a tabellán a második helyre. A következő fordulóban rangadót játszik, a harmadik DVSC-Tevával csap össze.

1. Ferencvárosi TC 25 20 2 3 52–12 +40 62
2. MTK Budapest 24 11 7 6 31–23 +8 40
3. Újpest FC 25 10 10 5 33–24 +9 40
4. DVSC-Teva 25 10 9 6 39–28 +11 39
5. Videoton FC 25 12 2 11 28–25 +3 38
6. Paksi FC 24 10 6 8 30–25 +5 36
7. Szombathelyi Haladás 25 9 9 7 23–27 –4 36
8. Budapest Honvéd 25 8 7 10 30–29 +1 31