Örökrangadóból felhozó mérkőzés: FTC-siker az MTK otthonában

2017.05.06. 20:20
Az első félidőben eldöntötte az idény utolsó örökrangadóját az MTK otthonában a Ferencváros, amely háromszor is eredményes volt. A hajrában a kiesés ellen harcoló hazaiak legalább a szépítésig eljutottak.

LABDARÚGÓ NB I
30. FORDULÓ
MTK–Ferencváros 1–3 (Ramos 79., ill. Varga R. 10., Lovrencsics G. 31., Moutari 45.)
Új Hidegkuti Nándor Stadion
, 4368 néző. V: Bognár T.
30. FORDULÓ

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Jól ment mostanában az MTK-nak a Ferencváros ellen, így abban bíztak a kék-fehérek, hogy új stadionjuk első örökrangadója emlékezetesre sikerül.

Tulajdonképpen így is lett, hiszen a kiesés ellen harcoló hazaiak az első félidőben borzalmasan pontatlanul futballoztak: a támadójáték haloványnak bizonyult a három csatár ellenére is, hátul pedig hibát hibára halmoztak (Varga Roland, Lovrencsics Gergő és Amadou Moutari volt eredményes a szünetig), ráadásul szerencséjük sem volt.

Lovrencsics első ferencvárosi gólja például Kanta válláról került a léc alá, míg a nigeri légiós valójában elvétette Gera Zoltán beadását, de mivel a kapu torkában őrizetlenül maradt, combjáról számára igen jó helyre pattant a labda.

Tamási Zsolt bevetette a második félidőben Korozmán Kevint és Hrepka Ádámot is, ám ők sem segítettek a döcögő MTK-n, a sikerrel ismét dobogóra ugró Fradi pedig annyira visszavett a tempóból, hogy Myke Bouard Ramos legalább a szépítésig eljuttathatta a házigazdát.

Nem nyert szombat délután a Diósgyőr, sőt a Mezőkövesd ki is kapott, azaz egy győzelemmel nagyot ugorhatott volna előre az MTK, ehhez képest sokszor csupán sétáltak a játékosai, a védők gyakran a szemmel verés eszközéhez nyúltak szoros (vagy egyáltalán, nemegyszer bármiféle) emberfogás helyett. Ilyen akaratgyenge játéknak nem is lehetett más vége, csakis vereség.