Kék-fehér tiki-taka - az MTK ötöt vágott a DVSC-nek

2014.04.12. 19:57
A kék-fehérek meglepték a DVSC-t (Fotó: Czerkl Gábor)
A labdarúgó NB I 24. fordulójának eddigi legizgalmasabb találkozóján a kiesés elől menekülő MTK 5–2-re legyőzte a Hungária körúton a tabellát magabiztosan vezető DVSC-Tevát.

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ

MTK Budapest–Debreceni VSC-Teva 5–2 (Horváth Zs. 11., Vass P. 14., Pölöskei 48., Kanta J. 62. – 11-esből, Vukmir 85., ill. Vadnai 22., Kulcsár T. 40.)

Érdekes találkozó várt ránk szombat este az NB I-ben, a 15 meccse veretlen Loki Budapestre, a Hungária körútra látogatott, ahol legutóbb 2010. május elsején tudott nyerni.

A találkozót Torghelle Sándorék kezdték jobban, akik hamar magukhoz is ragadták a vezetést. Gyönyörű, egyérintős játékkal egy pillanat alatt Novakovics kapuja előtt termett az MTK a 11. percben, az akció végén Nagy Tibor vezette rá a labdát a debreceni kapusra, majd gurított középre, így Horváth Zsoltnak már csak annyi dolga volt, hogy az üres kapuba passzoljon öt méterről. 1–0

A felszabadultan futballozó fővárosiak alig három perccel később megduplázták előnyüket. Pölöskei indult meg a balon Horváth sarkazás után, majd emelt át külsővel a másik oldalra, ahol Vass Patrik az újabb parádés MTK-támadás végén kapásból bevágta a debreceni kapuba a labdát. 2–0

A csapatok az első 15 perc pörgése után sem álltak le, a 22. percben pedig már szépített is a DVSC. Vadnai Dániel cselezgetett a tizenhatos jobb sarkában, majd tüzelt, a lökete pont úgy csapódott, hogy a kint álló Hegedűs már nem érhette el. 2–1

A szépítés után belelendült a DVSC, amely a szünet előtt ki is egyenlített. A 40. percben Kulcsár Tamás tolta el Rodenbücher mellett a labdát, majd éles szögből, 7 méterről kilőtte a bal alsót. 2–2

A kék-fehérek láthatóan nem bírják a kétgólos előny „terhét”, a Kaposvár és a DVTK elleni bajnokin is kétgólos előnyt engedtek ki a kezükből, 2–0-ról lett 2–2.

A mozgalmas első játékrész után a második elején sem unatkoztunk. Három perccel a második félidő kezdete után újra megszerezte a vezetést az MTK. Pölöskei Zsolt elé került némi kavarodás után a labda, a támadó pedig egy pattanás után fordulatból jobbal, 17 méterről a kapuba bombázott. 3–2

Az újabb hazai gól után már nem roppant össze az MTK, többet birtokolta a labdát, és a 62. percben tizenegyest is rúghattak a kék-fehérek, miután Mihelic felrúgta Fejest. A labda mögé Kanta József állt, aki nagyon higgadtan a jobb alsóba emelt a balra ugró Novakovics mellett. 4–2

Az MTK összeomlott, majd kiütötte a DVSC-t (Fotó: Czerkl Gábor)

A végén még felzárkózhatott volna a Loki, de a Kálnoki Kis kezezése miatt megítélt büntetőt Tisza Hegedüsbe lőtte, majd az ismétlést is védte az MTK kapusa.

A kék-fehérek nem kegyelmeztek, a legvégén Dragan Vukmir is megszerezte első gólját az NB I-ben! A támadó gyönyörűen húzta el a labdát védője mellett, majd egy állítás után 17 méterről, jobbal kilőtte a bal alsót. 5–2

A Loki 2013. szeptember 22. óta először kapott ki, 15 meccses sorozat szakadt meg.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Forrás: mlsz.hu

NYILATKOZATOK

„Nagyszerű meccs volt ez, mindkét csapatnak nagyon kellett a győzelem, és nagyon is akarta a győzelmet. A játékosok mindent kiadtak magukból. Csodálatos két gólt rúgtunk tíz perc alatt, majd kiegyenlített az ellenfél, ám a második félidőben is sikerült gólt szereznünk, mígnem négy kettőnél a Debrecen kihagyta a tizenegyest. A csapatunk nagyszerűen játszott, és megérdemelte a győzelmet, akár ekkora különbséggel is" – nyilatkozta Garami József a Sport Tv kamerája előtt.

„Nagyon jó meccs volt a mai, kár, hogy ilyen vége lett. Nem kezdtük jól a meccset, kaptunk két gólt, de sikerült felállnunk a félidőben. A második félidőben ismét kaptunk két gólt, aztán négy kettőnél kaptunk egy büntetőt, de kimaradt. Ez jellemző volt az egész meccsünkre, az ellenfélnek minden bement, nekünk még nem sikerültek a fontos dolgok" – mondta Kondás Elemér.

„A vereség sosem jön jól, a hibákból tanulni kell, és tovább kell lépni" – tette hozzá a szakember.

„Ez az első gólom az NB I-ben 240 meccs után. Köszönöm a srácoknak" – mondta Dragan Vukmir a siker után.

1. Debreceni VSC-Teva 24 14 7 3 52–29 +23 49