Hiányzott az átütőerő a Vasasból, megtört az MTK rossz sorozata

2017.03.11. 15:21
Korcsmár Zsolt és Kanta József is nagyot küzdött (Fotó: Éberling András)
Az MTK Myke Bouard Ramos találatával 1–0-ra legyőzte a Vasast, és megszerezte első otthoni győzelmét a tavasszal a labdarúgó NB I 23. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ

MTK Budapest–Vasas 1–0 (Ramos 42.)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2971 néző. Vezette: Bognár

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A két csapat tabellán elfoglalt helyezése, valamint közelmúltbeli statisztikája (a legutóbbi három bajnoki összecsapásukat egyaránt a Vasas nyerte) alapján az ezúttal bordóban játszó vendégcsapat számított a találkozó esélyesének.

Ennek azonban nyoma sem volt az első játékrészben, a kezdeti tapogatózás, valamint rengeteg rossz átadást követően fokozatosan átvette a játék irányítását a tavasszal hazai pályán még nyeretlen MTK. A kék-fehérek különösen Kanta József pontrúgásai és Myke Bouard Ramos elfutásai végén veszélyeztettek.

Bár az első nagyobb lehetőség a Vasas előtt adódott (Ádám Martin rövid sarokra tartó lövését védte bravúrral Danijel Petkovics), az angyalföldieknek gyakorlatilag ez volt az egyetlen gólhelyzete a szünet előtt – ellenben a túloldalt többször is nehéz helyzetbe került a vendégek védelme.

A játékrész közepén Kanta kanyarintott középre egy szabadrúgást, Ramos mindenkit megelőzve fejelni tudott, a labda azonban a lécen csattant. Tíz minutummal később már egyből kapura tekert az MTK csapatkapitánya, Nagy Gergely viszont résen volt, és még leért a rövid sarokra.

A 42. percben már ő sem segíthetett: ismét Kanta végzett el szabadrúgást – ezúttal a bal szélről –, egy csúsztatást követően Ramos ért még hozzá az ötösnél a labdához, amely a bal sarokba csapódott. 1–0

A szünetben egyet cserélt Michael Oenning, az első félidőben vérző sérülése miatt többször ápolt Korcsmár Zsoltot a fiatal Kleisz Márk váltotta.

A Vasas érezhetően feljavult a folytatásra, az átütőerő azonban továbbra is hiányzott az ősszel sokáig éllovas csapat játékából. Az MTK főleg a kontratámadásaiban bízott, amelyek Ramos elfutásai révén nagy veszélyt hordoztak magukban.

A helyzetek elmaradtak angyalföldi részről, míg az MTK Jurij Kolomojec révén elhibázta a meccslabdát – az ukrán támadó Torghelle Sándor remek passza után egy az egyben vezethette rá Nagyra a labdát, de hosszan tolta meg, így a kapus menteni tudott.

Mint utóbb kiderült, ez is belefért. Az MTK megszakította a Vasas elleni rossz sorozatát, ráadásul először nyert tavasszal hazai pályán a bajnokságban. A kék-fehérek fontos három ponttal gazdagodtak, és a Debrecent megelőzve felugrottak a kilencedik helyre, míg a Vasas maradt a dobogó alsó fokán.