A hajrában csikarta ki a győzelmet a Pécs ellen az MTK

2014.11.29. 15:55
Fejpárbaj a hidegben az MTK–Pécs bajnokin (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I 16. fordulójában a második helyen álló MTK az utolsó előtti Pécsi MFC-t fogadta, és 2–1-es vendégvezetésről 3–2-re megfordította az eredményt, így jutva három ponthoz.

NB I
16. FORDULÓ

MTK Budapest–Pécsi MFC 3–2 (Torghelle 4., Csiki 65., 87., ill. Frank 24., Nagy J. 44.)

Nem sokat teketóriáztak a hazaiak, hiszen már a negyedik percben a pécsiek hálójában táncolt a labda: Torghelle Sándor cselezgetett a 16-os jobb oldali csücskénél, s mivel nem támadták, jobbal a jobb alsó sarokba csavart (1–0). Gyorsan sikerült tehát „felavatni" Robert Jarnit a pécsi kispadon.

Nem sokat váratott magára a válasz sem, mert bár Fröchlich Roland elemelését Hegedüs Lajos még bravúrral fölé tornázta, a 24. percben egy kavarodás után Eke Uzoma adta be a labdát balról, s a középen érkező Frank Richárd 5 méterről, jobbal az üres kapu közepébe passzolt (1–1).

Az egyenlítés igencsak meglepte a hazaiakat, akik fölényük ellenére csak ritkán jutottak el gólhelyzetig. Az egyik ilyen során Vass Patrik próbálkozott lövéssel 15 méterről, de ezúttal a védők résen voltak, és Nagy József blokkolni tudott. A 44. percben aztán még jobban meglepődött az MTK, amikor Andrej Causic hosszú indítására Nagy József lecsapott, és az ötös jobb csücskétől Hegedüs lába között a bal alsó sarokba lőtt (1–2).

A szünetben a hazaiaknál Pölöskei Zsoltot Khaly Iyane Thian váltotta, ezzel felpörgött az MTK játéka: a támadó első lövése egy védőről pattant a kapu fölé, majd magától is fölé lőtt. Egy óra elteltével aztán beállt Csiki Norbert is, aki a 65. percben egyenlített: Torghelle passza után, jobbról, kapásból a jobb alsó sarokba lőtt 10 méterről (2–2).

Már úgy tűnt, hogy ennyi is marad a végeredmény, de Csiki a 87. percben tett róla, hogy az MTK ünnepelhessen a végén: 22 méterről, jobbal védhetetlenül bombázott a kapu bal felső sarkába (3–2).

„Garami szólt, rúgjak egy gólt, kettő lett”

1. Videoton FC 16 13 2 1 36–5 +31 41
2. MTK Budapest 16 12 4 24–15 +9 36
3. Diósgyőri VTK 16 8 5 3 25–18 +7 29
4. Ferencvárosi TC 16 8 4 4 24–15 +9 28
5. Újpest FC 16 7 7 2 15–10 +5 28
6. MVM Paks 15 7 5 3 23–11 +12 26
7. DVSC-Teva 15 7 4 4 19–11 +8 25
8. Kecskeméti TE 16 6 4 6 17–18 –1 22