Torghellét kiállították, először kapott ki új stadionjában az MTK

2017.02.18. 15:21
Torghelle Sándor gólt lőtt, majd kiállították (Fotó: Földi Imre)
A Honvéd Davide Lanzafame és Eppel Márton góljával 2–1-re legyőzte az MTK-t a labdarúgó NB I 20. fordulójában. A hazaiak gólszerzőjét, Torghelle Sándort a második félidőben kiállította a játékvezető.

LABDARÚGÓ NB I

20. FORDULÓ
MTK–HONVÉD 1–2 (Torghelle 61. – 11-esből, ill. Lanzafame 49., Eppel 78. – 11-esből)

Ellentétes formában zárta az őszt a két csapat: míg az MTK a legutóbbi hat bajnokiján képtelen volt győzni (két döntetlen, négy vereség), és visszaesett a kiesést jelentő 11. pozícióba, addig a Honvéd az utolsó hat őszi fordulóban veretlen maradt (öt győzelem, egy döntetlen), és feljött a tabella második helyére.

Hazai szempontból tehát kivételesen fontosnak ígérkezett a tavaszi szezonnyitó, hiszen elsődleges célként a kiesés elkerülését fogalmazták meg a kék-fehéreknél. Az első félidőben ennek ellenére inkább a Honvéd irányított, az MTK csak helyzetecskékig jutott el.

Az első, kaput talált lövésre a 17. percig kellett várni: Eppel Márton csinálta meg magának szépen a lövőhelyzetet, tekerését Danijel Petkovics ütötte ki oldalra.

Az MTK leginkább Ramos elfutásaiban és Torghelle Sándor erejében bízott, előbbi azonban rendszeresen rosszul ívelte be a labdát, míg a magyar támadót sokszor egyedül hagyták a társak.

A játékrész legnagyobb helyzete a vendégek védője, Patrick Ikenne-King előtt adódott, a nigériai játékos éles szögből leadott lövése azonban ha csak centikkel is, de elkerülte a jobb alsó sarkot.

A szünetben egyetlen csere volt, Borbély Bálintot a télen igazolt Jurij Kolomojec váltotta, aki így tétmérkőzésen is bemutatkozhatott az MTK-ban.

Bár láthatóan feljebb tolta sorait a hazai csapat, gólt mégis a vendégek szereztek. A 49. percben Ikenne-King remekül találta meg az ötös környékén ólálkodó Davide Lanzafamét, aki Poór Patrikot megelőzve átvette a labdát, majd a Petkovics felett a kapuba lőtt (0–1). Az olasz támadó idénybeli nyolcadik gólját szerezte.

Nem sokáig örülhetett Marco Rossi együttese, ugyanis bő tíz perccel később büntetőből egyenlített az MTK. Vogyicska Bálint tört be a tizenhatoson belülre, majd passzolta be középre a labdát, utána viszont buktatták. A megítélt tizenegyest Torghelle Sándor lőtte magabiztosan a jobb felső sarokba (1–1). Noha Gróf Dávid érezte az irányt, hárítani nem tudott.

A 66. percben ismét reflektorfénybe került az MTK támadója, bár ezúttal negatív szempontból. Kanta Józseffel közösen birkózták le Gazdag Dánielt, és Torghelle pluszban arcon paskolta a Honvéd középpályását, amiért kiállította őt Pintér Csaba játékvezető.

A piros lap után ismét a Honvéd került fölénybe, Marco Rossi ráadásul újabb támadót küldött be Dark Kadima Kabangu személyében – a védő Bobál Dávid helyett. Ugyan nem a kongói támadó által, de ismét megszerezte a vezetést a Honvéd: Vadnai Dániel látszólag a labdát pöckölte el Eppel Márton elől, a játékvezető azonban tizenegyest ítélt, amit a sértett az elvetődő Petkovics helyére lőtt (1–2).

A hátralévő időben becsülettel próbálkozott az MTK, egyenlíteni azonban nem tudott, így Tamási Zsolt vereséggel debütált tétmeccsen a kék-fehérek kispadján, míg a Honvéd győzelmének köszönhetően tapad az Újpestet kiütő éllovas Videotonra. Az MTK először kapott ki az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.