A kapufa mentette meg az MTK győzelmét

2015.10.24. 17:27
Az MTK legyűrte a Honvédot (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 13. fordulójában, az MTK 2–1-ra győzött a Budapest Honvéd ellen, az Illovszky Rudolf Stadionban. A kék-fehérek mindkét gólját Torghelle Sándor szerezte az első félidő utolsó negyedórájában, a második játékrész elején aztán Djordje Kamber szépített. A vendégek egyenlíthettek is volna, de egy támadáson belül kétszer is a kapufát találták el.

A TALÁLKOZÓ ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉT ITT TALÁLJA!

LABDARÚGÓ NB I
13. FORDULÓ

MTK–Bp. Honvéd 2–1 (Torghelle 33., 39., ill. Kamber 54.)

A két csapat között a fordulót megelőzően két hely és három pont volt a különbség a tabellán, azaz ha a kispestiek győznek, utolérik riválisukat. A meccset az MTK kezdte valamivel aktívabban, előbb Ramos beadásáról maradtak le a támadók, majd Kanta József szabadrúgása után ugyanő a labda helyett Baráth Botond fejét találta el.

A kapusok közül először Hegedüs Lajosnak kellett védenie, Vernes Richárd nem túl erős lövését fogta könnyedén, majd Nagy Gergő lőtt 25-ről mellé. A túloldalon Marek Strestík szabadrúgása szállt kevéssel a kapu fölé, majd Ramos lövését hárítania kellett Kemenesnek.

A 33. percben már ő is tehetetlen volt: Kanta ívelt be szabadrúgást a jobb oldalról, középen Torghelle Sándor emelkedett a legmagasabbra, és 8 méterről a kapu bal oldalába fejelt (1–0).

Alig hat perc telt el, amikor az egykori kispesti támadó ismételt: Strestík 40 méteres passzal indította Torghellét, aki 10 méterről, jobbal átemelte a labdát a kapujában ragadó Kemenes fölött (2–0).

Hátrányuk ellenére a vendégek nem cseréltek, de a második félidő elején aktívabbá vált a játékuk: előbb Dusan Vasziljevics szabadrúgása kötött ki az oldalhálóban, míg az 54. percben éppen az ő lövése pattant ki Hegedüs kapusról, a labdát a jobbról érkező Djordje Kamber 8 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtte (2–1).

A tűzijáték pedig csak ezután következett: két perccel később egy támadáson belül kétszer is a kapu keretét találták el a vendégek. Prosser Dániel 15 méteres lövése kipattant a jobb kapufáról, a kapu előterébe visszakerülő labdát meg Vasziljevics a keresztlécre fejelte.

A kispestiek mindent elkövettek az egyenlítés érdekében, hiába; Bobál fejjel, Vernes szabadrúgásból és Botka is lábbal veszélyeztetett, Hegedüs mindannyiszor a helyén volt, Holender bombája pedig a kapu mellé szállt. A második félidő alapján a vendégek rászolgáltak volna egy pontra, de a helyzetkihasználásának köszönhetően az MTK mindhármat begyűjtötte.

1. Ferencvárosi TC 13 12 1 27–5 +22 37
2. Paksi FC 13 6 4 3 17–10 +7 22
3. MTK Budapest 13 6 4 3 19–13 +6 22
4. Szombathelyi Haladás 13 5 6 2 11–10 +1 21
5. DVSC-Teva 13 5 5 3 21–14 +7 20
6. Budapest Honvéd 13 4 4 5 16–18 –2 16
7. Videoton FC 13 5 8 14–16 –2 15
8. Diósgyőri VTK 13 4 3 6 14–23 –9 15