Csatár nélkül is megy – könnyed Újpest-győzelem Mezőkövesden

2017.04.22. 17:51
Három gólnál is ünnepelhettek az újpestiek (Fotó: Koncz György)
A labdarúgó NB I 28. fordulójában az Újpest idegenben könnyed játékkal 3–1-re legyőzte a mérkőzés véghajráját emberhátrányban töltő Mezőkövesdet.

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ
Mezőkövesd, 1507
néző. V: Kassai Viktor
Mezőkövesd–Újpest 1–3 (Bacelic-Grgic 92., ill. Andrics 32., Bardi 35., Balázs B. 72.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Meglehetősen álmoskásan indult az Újpest mezőkövesdi vendégjátéka, az első említésre méltó esemény a 32. percben történt, ez viszont máris egy gól volt: Nemanja Andrics bal oldali beadásába Enisz Bardi nem tudott belefejelni, ez azonban kissé megzavarta Tomás Tujvelt, a labda pedig a bal alsó sarokban kötött ki (0–1).

Alig telt el három perc, már kettő volt az újpestiek előnye, s ezúttal tényleg Bardi volt a gólszerző, amikor precízen kilőtte a jobb alsót (0–2) – a macedón támadónak ez volt a tizedik bajnoki találata, ezzel zárkózik Eppel Mártonra (12) és Marko Scsepovicsra (11).

A második félidőre Tomiszlav Szivics kettős cserével próbálta felrázni az övéit, azonban hiába állt be Stipe Bacelic-Grgic és Ulysse Diallo is, a Balajcza Szabolcsot kiszorító Banai Dávidnak továbbra sem akadt feladata az újpesti kapuban.

Nem úgy, mint Tujvelnek, ő azonban – az ezúttal a megszokott jobbhátvéd pozíciója helyett csatárként kezdő – Balázs Benjámin kellemetlenül pattanó lövését nem tudta hárítani (0–3). Nebojsa Vignjevics húzása tehát ismét bevált, Jonathan Heris után ezúttal egy másik védőjének támadósorba állítása is jól sült el.

A hajrára így végképp nem maradtak izgalmak, annak ellenére sem, hogy Branko Pauljevicset Kassai Viktor második sárga lappal kiállította. Sőt, a kétperces ráadás utolsó másodperceiben Bacelic-Grgic közelről bekotort egy labdát az üres kapuba (1–3). A szépítés ezzel összejött a Mezőkövesdnek, de az Újpest így is gond nélkül szerezte meg a három pontot.

1. Budapest Honvéd 28 15 5 8 41–26 +15 50
2. Videoton FC 28 14 8 6 53–24 +29 50
3. Vasas FC 28 14 5 9 44–31 +13 47
4. Ferencvárosi TC 28 11 9 8 45–38 +7 42
5. Szombathelyi Haladás 28 11 6 11 36–38 –2 39
6. Újpest FC 28 9 12 7 44–42 +2 39
7. Paksi FC 28 9 11 8 32–31 +1 38
8. Mezőkövesd Zsóry FC 28 9 8 11 31–41 –10 35