Az Újpest a viharos szelet és a Mezőkövesdet is legyőzte

2014.03.16. 14:27
Az újpestiek a hajrában legyőzték a Mezőkövesdet (Fotó: Földi Imre)
A hajrában szerzett góllal az Újpest idegenben 1–0-ra legyőzte a Mezőkövesdet a labdarúgó NB I 20. fordulójában. Sokáig úgy tűnt, hogy nem születik gól a szeles mérkőzésen, ám Balogh Balázs a 88. percben a hazaiak hálójába fejelt, ezzel eldöntötte a találkozó és a három pont sorsát.

NB I
20. FORDULÓ
MezőkövesdÚjpest 0–1 (Balogh B. 88.)

Roderick Duchatelet elnök-tulajdonos pénteki sajtótájékoztatója után nehéz helyzetben érkezett az Újpest Mezőkövesdre: az sem volt kizárva, hogy jó ideig nem játszik több NB I-es meccset a lila-fehér együttes. Ennek ellenére bátran futballozott az Újpest, jól kezdtek a vendégek, az első tíz percben uralták a mérkőzést, ám a viharos szél jelentősen megnehezítette a támadásépítést.

Az első veszélyesebb lehetőség a Mezőkövesd előtt adódott a 14. percben, amikor Balajti Ádám lőtt a jobb oldalról 17 méterről, Marko Dmitrovics azonban szögletre tolta a bal alsóba tartó kísérletet. Néhány perccel később Bavon Tshibuabua csúsztatott Horváth Tamás kezébe, majd a válogatott kerettag kapus újabb védést mutatott be.

A 23. percben Nagy János kanyarított középre a jobb oldalról, Nebojsa Koszovics fejesét Horváth nagy bravúrral tolta szögletre. A félidő hátralévő részében nagyobb helyzet nem volt.

A fordulás után minden ott folytatódott, ahol az első félidőben abbamaradt – annyi különbséggel, hogy a második játékrészben az Újpestnek kellett széllel szemben futballoznia. Az időjárási körülmények megnehezítették a csapatok dolgot a szünet után is, rengeteg volt a pontatlanság és az apró szabálytalanság.

A 60. percben Bognár István és George Menougong kényszerítője után utóbbi adott középre, Melczer Vilmos azonban nem tudta kapura tenni a labdát, Dmitrovics lecsapott rá. Néhány perccel később Harsányi Zoltán mutatott be szép szólót, de lapos lövését ezúttal is fogta az Újpest légiósa.

A 66. percben Balogh Balázs az alapvonal közeléből lőtte erőből középre a labdát, de a berobbanó Koszovics nem tudott beleérni. A 74. percben Kiss Máté távoli lövése jelentett veszélyt az újpesti kapura, majd a túloldalon Sztaniszavljevics beadását Koszovics fejelte mellé.

Sokáig úgy tűnt, hogy megosztoznak a csapatok a pontokon, ám egy védelmi megingást a hajrában kihasznált az Újpest. A 88. percben Sztaniszavljevics jobb oldali beadása után középen a mezőkövesdiek lemaradtak Balogh Balázsról, aki senkitől sem zavartatva hat méterről a bal alsóba fejelt. (0–1)

A hátralévő néhány percben hiába ment előre rendületlenül a Mezőkövesd, gólt már nem tudott szerezni, így az Újpest fontos három ponttal gazdagodott, és feljött a 10. helyre a táblázaton.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

Véber: Gyáván és hitehagyottan futballoztunk

EDZŐI NYILATKOZATOK

VÉBER GYÖRGY (Mezőkövesd): – Nagyon könnyű (értékelni). Újra bebizonyítottuk, hogy gyáva és ostobán futballozó csapat vagyunk. Ezzel a meccsel eldőlt a sorsunk, semmi más reményünk nincs, mint az esetleges bennmaradás kivívása, semmilyen bátrabb célt nem tűzhetünk ki. Így hozzáállni egy hazai mérkőzéshez… Az ellenfél címerétől, a belerajzolt csillagoktól összetojta magát a csapatom. Megijedtek az Újpesttől, semmit sem valósítottak meg a megbeszéltekből, mert halálra válva, sápadtan futballoztak, ez ellen tehetetlen vagyok. Minden hangsúlyt erre fektettünk a héten, de bebizonyosodott, hogy a csapat nem képes ilyen feladattal megbirkózni. Hazai pályán a sokadik meccset veszítjük el egy nullára, ez elfogadhatatlan számomra. Hogyan lehet ebből kihozni a csapatot? Borzalmasan sokat kell beszélgetni a játékosokkal, mentálisan foglalkozni velük. Tudom, hogy szakmailag mire lenne képes a csapat, de a fenti okokból nem tudja megvalósítani, és most már nagyon nehéz helyzetbe sodródtunk.
NEBOJSA VIGNJEVICS (Újpest): – Azt hiszem, végig jobbak voltunk, nekünk volt több helyzetünk, még ha kontrákból ők is veszélyesek voltak. Azért jöttünk, hogy győzzünk, ezt már az elején egyértelművé tettük. Több helyzetet kihagytunk az első félidőben, a szeles időjárás megnehezítette mindkét csapat dolgát. Az egygólos győzelem megérdemelt, gratulálok a csapatnak.
Forrás: Sport2

1. DVSC-Teva 20 12 6 2 45–21 +24 42
2. Videoton FC 20 10 5 5 36–19 +17 35
3. Győri ETO 20 9 7 4 31–25 +6 34
4. Diósgyőri VTK 20 8 9 3 33–24 +9 33
5. Pécsi MFC 20 9 5 6 34–30 +4 32
6. Haladás 20 8 7 5 28–23 +5 31
7. Budapest Honvéd 19 8 5 6 30–23 +7 29