Molnár Gábor szerezte a hazaiak gólját (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 23. fordulójában a Mezőkövesd hátrányból felállva 1–1-et játszott a kiesés ellen menekülő Gyirmóttal.

Mezőkövesd–Gyirmót 1–1 (Molnár G. 63., ill.
Bojovics 22.)
Mezőkövesd, 1518
néző. Vezette: Farkas Á.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Az élvonal újoncai ebben a szezonban már ötödször találkoztak egymással – két bajnoki mellett, két Magyar Kupa-mérkőzésen. A csapatok rivalizálását mi sem mutatja jobban, mint a Mezőkövesd vezetőedzőjének, Tomiszlav Szivicsnek a meccs előtti nyilatkozata, melyben a szezon legfontosabb mérkőzésének titulálta az összecsapást.

A hazaiak kezdték jobban a találkozót, rendesen megdolgoztatták Sebők Zsoltot, aki az első tíz percben kétszer is nagyot védett, illetve rendszeresen jól fülelte le a beadásokat.

Némiképp a semmiből jött a Gyirmót vezető találata: szögletet követően nem tudott felszabadítani a Kövesd, Olekszij Antonov kapu elé tett labdája több védő és Dombó Dávid kapus mellett is elpattogott, Mijusko Bojovics így az üres kapuba passzolhatott pár méterről (0–1). Érdekesség, hogy a Mezőkövesd az előző két tavaszi bajnokiján a Paks, illetve a Vasas ellen összesen hét gólt kapott, ebből négyet rögzített szituáció után – ha nem is közvetlenül, de most is egy szöglet után kerültek hátrányba a borsodiak.

Már az első félidőben is a Mezőkövesd volt aktívabb, a fordulást követően pedig még magasabb sebességi fokozatra kapcsolt: a kaput centikkel elkerülő lövéstől kezdve, Sebők Zsolt-védéseken át, tizenegyesgyanús szituációig volt minden.

A nagy nyomásnak a 63. percben lett meg az eredménye, Farkas Dániel beadását Molnár Gábor fejelte a vendégek kapujába (1–1). A Kövesd mindent megtett a fordítás érdekében is, az utolsó negyedórában már szinte az összes támadásában benne volt a gól, újabb találat azonban nem született, így hiába küzdött nagyot, meg kell elégedni az egy ponttal.

Érdekesség, hogy a két csapat szezonbeli eddigi öt összecsapásából már a negyedik végződött döntetlennel – a bajokság első fordulójában 2–2, a két kupamérkőzésen 0–0 és 1–1 lett a végeredmény.