Bacsa a végén megnyerte a meccset a Diósgyőrnek

2014.04.20. 18:25
Ez nem ment be, pedig hatalmas helyzet volt (Fotók: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 25. fordulójában a Mezőkövesd a Diósgyőrt fogadta. Az első félidőben gól nem esett, viszont háromszor is remegett a kapufa. Sokáig úgy tűnt, hogy nem is találnak a kapuba a csapatok, de a hosszabbításban Bacsa Patrik találatával végül a vendégek megszerezték a győzelmet.

A borsodi rangadót gyakorlatilag több vendégszurkoló tekintette meg, mint hazai, így a diósgyőriek gyakorlatilag otthon érezhették magukat, s ennek megfelelően támadtak is a mérkőzés elején, s az első nagy helyzetet ők alakították ki, miután Miroszlav Grumics bombáját Horváth Tamás csak kiütni tudta, a kipattanót pedig Augusto Batioja lőtte közelről, ajtó-ablak helyzetben a kapu mellé.

Bacsa gólja három pontot ért a DVTK-nak

A hazaiak egy kontra végén aztán egy kapufával válaszoltak: Melczer Vilmos csípett el egy rossz átadást, s aztán remekül passzolt a jobb oldalon teljesen üresen érkező George Menougonghoz, aki azonban 18 méterről a keresztlécet találta telibe. A félidő közepén Augusto fejesét tolta szögletre Horváth, míg a túloldalon Bognár István lövését fogta Ivan Rados.

Kifejezetten jó volt az iram, és élvezetes volt a meccs, ráadásul a félidő vége előtt mindkét oldalon volt még egy kapufa: előbb Gosztonyi András csavart egy szabadrúgást a 16-os bal csücskéről a keresztlécre, majd Menougong lövést ütötte ki Rados, s a kipattanót Melczer bombázta ugyancsak a keresztlécre.

A második félidőben a hazaiak egyértelműen átvették a játék irányítását, ami után Menougong lövését Kádárnak kellett blokkolnia, Takács Péter szabadrúgása fölé szállt, míg Harsányi Zoltán bombáját Radosnak kellett kiöklöznie.

A vendégek első valamirevaló helyzetére több mint húsz percet kellett várni a második félidőben, ekkor Augusto lövését ütötte vetődve szögletre Horváth. Érezte is a hazaiak mezőnyfölényét Tomiszlav Szivics, ezért gyorsan kihasználta mindhárom cserelehetőségét, s a friss játékosokkal a vendégek kiegyenlítettebbé tették a játékot.

Ennek ellenére már úgy tűnt, hogy nem esik gól a találkozón, amikor a hosszabbításban egy előre rúgott szabadrúgás több lábon is megpattant, s így került végül Bacsa Patrikhoz, aki hat méterről, jobbal, a kapu bal felső sarkába lőtt (0–1). A vereséggel nagyon nehéz helyzetbe kerültek a mezőkövesdiek a bentmaradást illetően, akiknek a sorsolásuk is nagyon nehéz a hátralévő öt fordulóban.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Forrás:
mlsz.hu

NB I
25. FORDULÓ
Mezőkövesd–Diósgyőri VTK 0–1 (Bacsa 91.)

NYILATKOZATOK

„Toldozott-foltozott összeállításban léptünk pályára az eltiltások és sérülések miatt – idézte a dvtk.eu Véber Györgyöt, a vesztes gárda vezetőedzőjét. – Röviden összefoglalva: nem érdemeltünk vereséget, minimum a döntetlen járt volna nekünk. Mi semmit nem tudtunk kivenni abból, amit beletettünk ebbe a meccsbe. Köszönöm a kollégám szép szavait, mert vesztes mérkőzés után mindig jólesik.”

„Ahogy előre is mondtam, a szépségben nem haltunk meg – értékelt a diósgyőriek trénere, Tomiszlav Szivics. – Egy jó csapat ellen játszottunk, végig nagy taktikai csatát vívtunk, sakkoztunk a kollégámmal. Az első félidőben volt pár helyzet, ma hosszabb volt a kispadunk, ezzel nyertünk. Az utolsó percekben elért sikerhez szerencse is kellett, de korábban volt, amikor éppen ez hiányzott. Korábban sokat tettünk a bankba, most pedig kivettünk. Gratulálok a csapatnak, fontos győzelem volt, de együtt érzek Véber Györggyel, és a mezőkövesdieknek tiszta szívből kívánom a bennmaradást.”
1. DVSC-Teva 25 14 8 3 52–29 +23 50
2. Győri ETO 25 13 8 4 42–30 +12 47
3. Videoton FC 25 12 6 7 44–28 +16 42
4. Ferencváros 25 12 6 7 40–32 +8 42
5. Diósgyőri VTK 25 11 9 5 39–30 +9 42
6. Haladás 25 11 8 6 34–27 +7 41
7. Pécsi MFC 25 9 8 8 35–33 +2 35
8. Budapest Honvéd 25 9 6 10 33–31 +2 33