NB I: Mérhetetlenül szégyelljük magunkat – Márkvárt

M. D.M. D.
2020.06.14. 22:52
Márkvárt Dávid (14) szégyelli magát a kaposvári teljesítmény miatt (Fotó: Koncz György)
Márkvárt Dávid, a DVTK középpályása mérhetetlenül csalódottan nyilatkozott az M4 Sport kamerája előtt, miután csapatával 3–0-s vereséget szenvedtek a sereghajtó és már biztosan kieső Kaposvártól a labdarúgó NB I 29. fordulójában. A háromszoros magyar válogatott futballista elmondta, szégyenkeznek az eredmény miatt.

„Azért jöttünk ide, hogy megnyerjük a mérkőzést. Tudtuk, hogy nagyon nehéz lesz, mert a hazai csapatnak már nem volt veszítenivalója. Mérhetetlenül szégyelljük magunkat. Nagyon szép dolgot építettünk fel az egész szezonban, és ennek a nagy részét most leromboltuk. Ez most nagyon rosszul fest” – értékelt Márkvárt.

„Nem lehet mentség, hogy felforgatott volt a csapatunk. Aki megkapja a lehetőséget, annak meg kell mutatnia, hogy ott a helye. Tudtuk, hogy feszített lesz a tempó, de sajnáljuk, hogy így alakult ez a mérkőzés” – tette hozzá a 25 éves labdarúgó.

A DVTK három forduló óta nyeretlen az NB I-ben, következő meccsét szerdán a Puskás Akadémiával vívja hazai pályán. A diósgyőriek hátránya a bajnokság vége előtt négy fordulóval öt pont a harmadik helyezett Mezőkövesd mögött.

DISZTL LÁSZLÓ, a Kaposvár vezetőedzője: – Nemcsak nagy szívvel futballoztak labdarúgóink, hanem a taktikai utasításokat messzemenően betartva, szervezetten, fegyelmezetten játszottak. A Diósgyőrnek huszonöt remek labdarúgója van a keretben, az első félidőben játszók sem néztek ki rosszul, mégis mi vezettünk. Aztán szerencsére a második félidő úgy kezdődött, hogy növeltük az előnyünket, és ettől kezdve már hiába cserélt az ellenfél, a mi akaratunk érvényesült. Már Felcsúton, a Puskás Akadémia ellen is jól futballoztunk, azonban nem volt szerencsénk, emiatt nem szereztünk pontot. Ez a győzelem kellő erőt, hitet, önbizalmat adhat ahhoz, hogy emelt fővel fejezzük be a bajnokságot.

FECZKÓ TAMÁS, a DVTK vezetőedzője: – Bő a keretünk, s mindenkinek szeretnénk megadni a lehetőséget a bizonyításra, hogy megmutassák, ebben a bajnokságban és jövőre kire is számíthatunk. A mai játék alapján sok kérdésre nem kaptunk választ. A második félidőben alig folytatódott a találkozó, máris tizenegyeshez jutott az ellenfél. Kétgólos hátrányba kerültünk, s hiába próbálkoztunk, semmi sem sikerült. Nem tudtuk az akaratunkat ráerőltetni a hazai együttesre. A harmadik-nyolcadik hely megszerzése a cél, s azon vagyunk, hogy a hátralévő találkozókon minél több pontot szerezzünk, viszont ahhoz, hogy sikerüljön, sokkal jobban kell futballozni, mint most a Rákóczi ellen.

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ

Kaposvári Rákóczi–Diósgyőri VTK 3–0 (Bévárdi 8., Nagy R. 48. – 11-esből, Nagy J. 89.)

1. Ferencvárosi TC 29 20 7 2 54–23 +31 67
2. Mol Fehérvár FC 29 16 8 5 52–26 +26 56
3. Mezőkövesd Zsóry FC 29 13 7 9 39–27 +12 46
4. Puskás Akadémia FC 29 11 11 7 44–37 +7 44
5. Diósgyőri VTK 29 12 5 12 37–40 –3 41
6. Budapest Honvéd 29 11 8 10 31–36 –5 41
7. Újpest FC 29 10 6 13 37–42 –5 36
8. Zalaegerszegi TE FC 29 9 9 11 46–41 +5 36