Idegenben nyert a Pécs, és ellépett a Pápa, Haladás kettőstől

2015.05.09. 18:25
Küzdött a Pápa, de a Pécs ellen sem tudott nyerni (Fotó: Reviczky Zsolt)
A Pécs 2–0-ra legyőzte a Lombard Pápát idegenben a labdarúgó NB I 27. fordulójában, ezzel nagy lépést tett a bennmaradás felé. A tabella utolsó helyén álló pápaiak zsinórban a nyolcadik bajnokijukon maradtak nyeretlenek.

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ

Lombard Pápa–Pécs 0–2 (Pauljevics 54., Fröhlich 78.)

Mind a két kiesés ellen harcoló csapatnak égető szüksége lett volna a pontokra, különösen azután, hogy a közvetlen riválisok közül a Dunaújváros és a Budapest Honvéd sem veszítette el a soros bajnokiját. Ehhez képest nem esett egymásnak a Lombard és a Pécs, különösen a hazaiak teljesítménye volt meglepő, a vártnál óvatosabb taktikával rukkoltak ki, ami egy utolsó helyezett csapattól, amelynek nincs veszítenivalója, elég meglepő. Eközben a vendégek többet birtokolták a labdát, fölénybe is játszottak, de támadásban ők is keveset mutattak az első félidőben. A játék képe ellenére azért Vukasin Polekszicsnek is akadt dolga az első 45 percben, a montenegrói kapus a Pápa ellen játszotta pályafutása 150. NB I-es mérkőzését.

Mind a két vezetőedző érezte, hogy muszáj váltania, a Lombardnál Pongrácz Viktor állt be Csilus Tamás helyére a szünetben, míg a vendégeknél Dimitar Makriev volt az a játékos, aki nem futott ki a pályára a szünet után, őt Fröhlich Roland váltotta. Nem is kellett sokáig várni a második félidőben a gólra, az 54. percben Branko Pauljevics iramodott meg a jobb oldalon, majd 15 méterről lőtt a jobb felső sarokba ballal, még mielőtt a keresztező Völgyi Dániel menteni tudott volna. 0–1

A hazaiak nem adták fel, kitámadtak, és erre rá is fáztak, a 78. percben Pauljevics adott remekül középre, a csereként beálló Fröhlich Roland átvette a labdát, majd 12 méterről lőtt a bal alsó sarokba jobbal. 0–2

A Lombard vereségével maradt az utolsó helyen a tabellán, és egyre kilátástalanabb a helyzete, arról nem is beszélve, hogy zsinórban a nyolcadik bajnokiján maradt nyeretlen…

1. Videoton FC 26 21 4 1 62–10 +52 67
2. MTK Budapest 27 17 3 7 37–23 +14 54
3. Ferencvárosi TC 26 16 6 4 44–18 +26 54
4. DVSC-Teva 26 13 7 6 34–18 +16 46
5. Paksi FC 26 11 9 6 37–25 +12 42
6. Újpest FC 27 11 9 7 31–24 +7 42
7. Diósgyőri VTK 27 10 9 8 36–34 +2 39
8. Kecskeméti TE 27 10 8 9 30–31 –1 38