Kikapott a Pakstól, így biztosan búcsúzik az élvonaltól a Lombard

2015.05.23. 18:25
Szűcs Lajosnak megköszönték az elmúlt tíz évet (Fotók: Veres Viktor)
A Lombard Pápa hazai pályán 4–0-ra kikapott a Pakstól az NB I 29. fordulójában, így jövőre nem lesz tagja az élvonalnak, hiszen az utolsó forduló eredményeitől függetlenül nem zárhat a 15. helynél előrébb.

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ

Lombard Pápa–Paks 0–4 (Kecskés 18., Haraszti 34., Vági 64., Hahn 84.)

A képlet a Pápa számára egyszerű volt: nyernie kellett volna a Paks ellen, hogy maradjon esélye megtartani élvonalbeli tagságát (igaz, a Lombardnak NB I-es klublicence sincsen még egyelőre, fellebbezett az első fokú döntés ellen).Gévay Zsolt fejese után Alekszandar Randjelovics hatalmasat mentett a gólvonalon állva. A 18. percben viszont már nem volt kegyelem: Vági András passzát követően Kecskés Tamás lőtt hatalmas gólt a léc alá 23 méterről, Szűcs Lajos hatalmasat repült, de esélye sem volt a hárításra. 0–1

A 30. percben a könnyelműség majdnem megbosszulta magát: a hátul passzolgató paksi védők összehoztak egy szögletet, amely után Mouhamadou Seye fejelt kapura négy méterről, amiből gól is születhetett volna, ha a léc nincs a tolnaiak segítségére. Négy perccel később pedig jött a hideg zuhany, Haraszti Zsolt 28 méterről, laposan vette célba Szűcs kapuját szabadrúgásból, a labda pedig a sorfalon túljutva utat talált a jobb alsó sarokba. 0–2

Egy ideig ez volt az utolsó NB I-es bajnoki Pápán

A második félidőben is a Paks szerzett újabb gólt, sőt gólokat: a 64. percben Haraszti lőtt 14 méterről kapura, a bal alsó sarokba tartó labdát Szűcs hárította, de a kipattanó Vági elé került, aki 12 méterről, jobbal a kapu jobb oldalába lőtt (0–3). A kegyelemdöfést a csereként beálló Hahn János adta meg, a 84. percben 10 méterről kilővén a bal alsó sarkot. 0–4

A Paks átgázolt a Lombardon

A Pápa akkor is osztályváltásra kényszerül, ha nyer az utolsó fordulóban, pontszámban ugyanis már nem előzheti meg a Dunaújváros, Haladás kettőst, amelynek utóbbi tagja minden eredménytől függetlenül több győzelemmel fogja zárni a szezont, mint a Lombard.

A Pápa ezzel biztosan nem zárhatja a 15. helynél előrébb a 2014–2015-ös évadot.

1. Videoton FC 28 21 5 2 63–12 +51 68
2. Ferencvárosi TC 28 17 7 4 46–19 +27 58
3. MTK Budapest 29 18 3 8 39–24 +15 57
4. DVSC-Teva 29 14 9 6 39–19 +20 51
5. Paksi FC 29 13 9 7 42–26 +16 48
6. Újpest FC 29 13 9 7 37–28 +9 48
7. Diósgyőri VTK 29 12 9 8 42–36 +6 45
8. Győri ETO FC 29 10 8 11 41–39 +2 38