A Pápa borzalmas sorozatot zárt le a Dunaújváros ellen

2015.03.07. 15:55
A Lombard Pápa 1–0-ra legyőzte a Dunaújvárost hazai pályán a télen szerződtetett Mouhamadou Seye góljával a labdarúgó NB I 19. fordulójában. Lengyel Ferenc együttese legutóbb a 3. fordulóban nyert pályaválasztóként, miközben a vendégek rossz szériája tovább tart, sorozatban a negyedik bajnoki meccsükön maradtak nyeretlenek. A pápaiaknak még az is belefért, hogy Csizmadia Csaba a mérkőzés 31. percében büntetőt hibázott.

Hiába a pápai szorítás, az orrán „táncoltatta” a labdát a dunaújvárosi (Fotó: Korponai Tamás)

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ

Lombard Pápa–Dunaújváros PASE 1–0 (Seye 59.)

Mind a két csapat pocsék formában várhatta az egymás elleni bajnokit, a Pápa hat, a Dunaújváros három mérkőzéses nyeretlenségi sorozattal vágott neki a 19. fordulónak. Nem is estek egymásnak a csapatok, érezhetően a biztonságra törekedtek inkább, emiatt kiegyenlített első félidőt láthattak a mérkőzésre kilátogató nézők.

Az első játékrész legnagyobb lehetősége a pápaiak előtt adódott, Lázár Zsolt szabálytalankodott a büntetőterületen belül a télen igazolt Seyével szemben, a büntetőt Csizmadia Csaba nem tudta gólra váltani, a jobb alsó sarokra tartó lövést Nagy Gergely hárította.

A szünet után az újvárosiak veszélyeztettek először, Orosz Márk 25 méterről elvégzett szabadrúgása azonban nem fogott ki Szűcs Lajoson. Nem sokkal később Lázár hibázott nagyot, elveszítette a labdát a tizenhatosa előtt, a labdára Seye csapott le, és 15 méterről jobbal kilőtte a bal alsó sarkot. 1–0

Az eredmény ezután már nem változott, a kiesés elől menekülő Lombard a 3. forduló (augusztus 9.) óta először nyert a bajnokságban pályaválasztóként (akkor a Kecskemétet győzte le 3–2-re), míg a szintén a kiesés réme által fenyegetett Dunaújváros rossz szériája nem ért véget, Dobos Barna együttese már négy meccs óta nyeretlen az élvonalban.