NB I: lassan annyi kiállításnál jár a Vidi, mint tavaly

2015.08.09. 15:55
A pillanat, amikor Vinícius megkapta a piros lapot (Fotó: Hegedüs Gábor)
Szenved a labdarúgó NB I-ben a címvédő  Videoton: négy forduló után egy győzelem és három vereség a mérlege. Ráadásul a fehérváriak a legutóbbi kilenc tétmeccsükön négy piros lapot gyűjtöttek be – ez feltűnően sok. Aligha meglepő: a 2014–2015-ös szezonban nem voltak ilyen fegyelmezetlenek a székesfehérváriak…

Bár a 2015–2016-os szezon első tétmeccsén, a Ferencváros elleni Szuperkupa-találkozón bő ötven percet emberelőnyben futballozhatott a Videoton, három góllal kikapott a Fraditól. Nem sújtotta kiállítás a Vidit a BL-selejtezőben a walesi The New Saints elleni párharc során sem, sőt a fehérvári visszavágón a hosszabbítás vége felé két percre még emberelőnybe is került a fehérvári csapat (végül meglett a továbbjutás).

A következő körben viszont a fehérorosz BATE elleni visszavágón már villant a piros lap, a holland Kees Luijckx második sárgája után a 60. percben mehetett idő előtt zuhanyozni. A Videoton emberhátrányban nem is bírta tartani magát, kikapott egy góllal ellenfelétől, és kiesett a sorozatból (az Európa-liga selejtezőjében folytatja).

Ennyi piros lap még benne is lenne a játékban, ám közben a fehérváriak az NB I-ben négy bajnokiból háromszor emberhátrányban fejezték be a mérkőzést, és ez az eredményeken is meglátszik.

Az 1. fordulóban a Budapest Honvéd ellen Lang Ádám kapott piros lapot a 83. percben még 0–0-s állásnál, majd nem sokkal később már a Honvéd vezetett, és megnyerte a meccset. A második körben megúszta piros lap nélkül a Videoton, ám a vereséget nem kerülte el a Haladás ellen.

A 3. fordulóban a DVTK–Videoton találkozón a 48. percig folyt egyenlő létszámban a küzdelem, ekkor a fehérváriaktól Simon Ádám csinált butaságot, és mehetett idő előtt zuhanyozni. A Diósgyőr sokáig vezetett, ám az utolsó percekben a hazaiak nagy hibái után fordított a Vidi, és megszerezte első pontjait a bajnokságban.

Szombaton a Ferencvárost fogadta Bernard Casoni csapata, ám a 36. percben jött a következő fegyelmezetlenség, és a bajnokságban harmadszor (a szezon összes tétmeccsét figyelembe véve negyedszer) is emberhátrányba került a Videoton. Ezúttal Vinícius nem bírta idegekkel, a sárga lapot érő szabálytalankodása után reklamálásért begyűjtötte a másodikat is, így villant a piros Andó-Szabó Sándor játékvezető kezében. A meccset 3–1-re elvesztette a Vidi.

A Videoton tehát ebben a szezonban már négy tétmeccsen kapott piros lapot, ebből háromszor vereséggel zárta a mérkőzést. Egyedül a DVTK ellen nem kapott ki, azon az összecsapáson a szerencsének is köszönhetően hátrányból sikerült nyernie.

Az előző idényben a harminc bajnokin összesen öt piros lapot szedtek össze a Videoton játékosai, valamint kettőt kaptak a Ligakupában és egyet a Magyar Kupában. A fehérváriakra tavaly nem volt jellemző az a fegyelmezetlenség, amit a mostani szezonban tapasztalunk, és ha mégis előkerült a piros lap, egyszer sem kaptak ki: a PAFC ellen ikszeltek (0–0), a többi meccsüket, amelyen kiállítottak közülük valakit, megnyerték.