A kihagyott 11-es nem fért bele, kikapott a DVTK Kecskeméten

2015.03.07. 15:56
Novák Csanád (jobbra) szerzett vezetést a DVTK ellen (Fotó: Bús Csaba)
Izgalmas és fordulatos mérkőzésen a KTE hazai pályán 2–1-re legyőzte a DVTK-t a labdarúgó NB I 19. fordulójában. A vendégek a mérkőzés nagyobb részében emberhátrányban játszottak William Alves kiállítása miatt, ráadásul Gosztonyi András büntetőt is hibázott, ami nem fért bele.

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ
Kecskeméti TE–Diósgyőri VTK 2–1 (Novák 10., Karan 67., ill. Takács T. 25.)

1. FÉLIDŐ

A DVTK-t irányító Tomiszlav Szivics visszatért korábbi sikereinek helyszínére, Kecskemétre. A KTE győzelemmel kezdte a tavaszt, míg a dobogóért harcoló Diósgyőr nem bírt a Haladással. A DVTK kezdett jobban a találkozón, ám a kezdeti mezőnyfölény mit sem ért, a 10. percben a Kecskemét megszerezte a vezetést. Szép támadást vezettek a hazaiak, Szkopljak ugratta ki a bal oldalon Kitl Miklóst, aki az alapvonal közeléből tökéletesen centerezett, a berobbanó Novák Csanádról lemaradtak a vendégek, így a KTE támadója hat méterről fejelt a kapuba, a labda a kapufáról vágódott a hálóba, Antal Botondnak esélye sem volt (1–0).

A pálya rossz talaja miatt sok volt a pontatlanság, a kapott gól után is a DVTK volt mezőnyfölényben. A 25. percben hasonlóan szép támadásból egyenlített a Diósgyőr, teljesen megérdemelten. Gosztonyi András kapott jó indítást a jobb szélen, majd laposan lőtte középre a labdát, az érkező Takács Tamás az ötösről becsúszva piszkálta kapura a labdát, Tomás Tujvel belekapott, de csak a gólvonalon túlról tudta kipiszkálni a labdát (1–1).

Öt perccel később jött a hideg zuhany a diósgyőrieknek: William Alves hátán megpattant a labda, Bebeto pedig okosan belépett elé, a DVTK védője felborította, ezért piros lapot kapott. Bebeto ugyan ziccerben mehetett volna, de a piros lap erősen kérdéses volt.

Ahogy a 35. perc eseményei is… Ekkor Takács Tamás vette át a magasan felívelt labdát a tizenhatoson belül, majd megpróbálta legurítani az érkező Krszticsnek, de elesett a tizenhatoson belül. Vad II István játékvezető a tizenegyespontra mutatott, büntető következett a DVTK-nak. A visszajátszások alapján nem tűnt úgy, hogy bárki is bántotta volna Takácsot. A labda mögé Gosztonyi állt, és a jobb alsóba helyezett, de Vad II István újrarúgatta a büntetőt. Gosztonyi ismét a jobb alsót vette célba, ám ezúttal Tujvel odaért és hárított.

A diósgyőri játékosok és szurkolók piros lapot reklamáltak az iménti jelenetnél Dejan Karannak, aki a játékvezető szerint szabálytalankodott, de még csak sárga lapot sem kapott. A félidő hajrájában még Antal Botondnak kellett bemutatnia egy bravúrt: Szkopljak ugratta ki Bebetót, aki 20 méterről, középről vette célba a bal felsőt, de a diósgyőri kapus nagyot vetődve kitornázta a labdát, így a szünetben 1–1-et mutatott az eredményjelző a Széktói Stadionban.

2. FÉLIDŐ

Az emberelőnyben játszó Kecskemét kezdte sokkal aktívabban a második félidőt, a csereként beállt Patvaros Zsolt azonban eltörte a labdát egy szép támadás végén az 54. percben. A mérkőzésre kilátogató mintegy 1800 néző a 67. percben újabb gólt láthatott, a Kecskemét ismét megszerezte a vezetést.

Vladan Szavics tekert középre szögletből, remekül érkezett Dejan Karan, és hét méterről a hálóba fejelt, a menteni igyekvő Husic csak beljebb segíteni tudta a labdát, kifejelni már nem (2–1).

A 75. percben Tomiszlav Szivics három cserével próbálta frissíteni csapatát, ám a Diósgyőr nem tudott magasabb fokozatba kapcsolni. A 82. percben félelmetes jelenetek játszódtak le a pályán: a középre ívelt labdát Karan fejelte el, Griffiths azonban nem figyelte a védőt és teljes erőből fejbe rúgta. Karan eszméletlenül terült el a földön, de hosszas ápolás után folytatni tudta a játékot.

A hajrában gól már nem született, így a Kecskemét 2–1-re megnyerte a találkozót, így a tavaszi két fordulóban hat pontot szerzett, míg a DVTK mindössze egyet.

REAKCIÓK

„Jó mérkőzést játszottunk, végig nyílt és izgalmas találkozót láthattak a szurkolók. Nem tudom, hogy jogos volt-e a piros lap, de megnehezítette a helyzetünket. A kihagyott büntetővel együtt ez már sajnos soknak bizonyult. Végig támadtunk, de a Kecskemét használta ki a helyzeteit – értékelt a találkozót követően a Sport Tv-nek Tomiszlav Szivics. – Nem tudom, minek kell történnie ahhoz, hogy valaki észrevegye, belső védő nélkül nem lehet eredményeket elérni.”

„Fontos fordulópontjai voltak a mérkőzésnek. Jól kezdtünk, a vezetést is megszereztük, aztán volt pár perc, amit nem értettem… A szerencse mellénk állt, a büntető kimaradt. A második félidőre szerkezetet váltottunk, hogy nagyobb nyomást gyakorolhassunk az ellenfélre. Ez megvalósult, ettől függetlenül rögzített szituációból szereztük a gólt – összegzett a lefújást követően Bekő Balázs. – Ez nagy győzelem, nem a szerencse műve. A Pápa ellen és most is megdolgoztunk a sikerért, le a kalappal a srácok és a szurkolók előtt. Ha megteszünk mindent, akkor mindegy, hogy mi az eredmény, elismerés jár a teljesítményért.”

„Többet is kihozhattunk volna a meccsből, de a lényeg, hogy nyertünk. Lehetett volna több helyzetem, ha többször kérem a labdát, de így is elégedett vagyok a teljesítményemmel” – mondta Kitl Miklós, a Kecskemét játékosa a meccset közvetítő televízió kamerája előtt.

1. Videoton FC 19 15 3 1 45–8 +37 48
2. MTK Budapest 18 13 5 28–18 +10 39
3. Ferencvárosi TC 19 11 4 4 30–15 +15 37
4. DVSC-Teva 18 10 4 4 27–12 +15 34
5. Diósgyőri VTK 19 9 6 4 29–22 +7 33
6. Paksi FC 19 8 7 4 29–18 +11 31
7. Kecskeméti TE 19 8 4 7 23–24 –1 28
8. Újpest FC 18 7 7 4 16–14 +2 28