A Kaposvár a PAFC ellen sem nyert, hét forduló óta nyeretlen

2014.03.16. 16:25
A labdarúgó NB I 20. fordulójában a Kaposvár hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Puskás Akadémiával, Selymes Tibor együttese zsinórban a harmadik bajnokiján érte el ezt az eredményt. A találkozó első gólját Lencse László szerezte az első félidőben, amire Tarmo Kink válaszolt a második játékrészben.

Hatalmas harc a labdáért a Kaposvár tizenhatosán belül (Fotó: Meder István)

A kiesés elől menekülő Kaposvár akarata érvényesült az első húsz percben, ugyanakkor Balázs Benjáminék nem igazán tudtak veszélyesek lenni a felcsútiak kapujára. És ahogy ez lenni szokott, ez megbosszulta önmagát: a 32. percben Szakály Dénes jobb oldali szabadrúgását követően Lencse László kezelte le a labdát a hosszú oldalon, majd egy higgadt cselt követően lőtt a bal alsó sarokba öt méterről. 0–1

A félidő végéig már nem változott az eredmény, bár Dragos Firtulescu egy ízben remek labdát kapott a bal oldalon, de inkább fölpattant a földről, miután elesett Vaszicsku Gergő mellett. Az ok egyszerű, a román légiós nem merte megkockáztatni, hogy kapjon egy sárgát műesésért, ugyanis tíz perccel korábban már besárgult egy hasonló esetet követően…

A második játékrészt a somogyiak még elszántabban kezdték, és az 50. percben közel jártak az egyenlítéshez, Drazsen Okuka beadását követően a csereként beálló Murai Márk fejese találta el a lécet. Ám ami késett, nem múlott, hét perccel később Tarmo Kink lőtt kapura 25 méterről, Lubos Hajdúch pedig kicsit mellényúlt a szitáló labdának, ami így magasan a kapu közepébe vágódott. 1–1

Több gól már nem született, így a Kaposvár továbbra is nyeretlen a tavasszal, pedig ha nyer, közelebb kerülhetett volna az MTK-hoz, amely Pécsen szenvedett 1–0-s vereséget.