Az Újpest elvitte a pontokat Kispestről

2015.11.21. 15:33
A labdarúgó NB I 16. fordulójában az Újpest 2–1-es győzelmet aratott a Budapest Honvéd vendégeként. A gól nélküli első félidő után a lila-fehérek már két góllal is vezettek, a Honvéd erejéből csak a szépítésre futotta.

LABDARÚGÓ NB I
16. FORDULÓ

HONVÉD–ÚJPEST1–2 (Bobál D. 80., ill. Diagne 68., K. Hazard 73.)LABDARÚGÓ NB I
16. FORDULÓ

HONVÉD–ÚJPEST1–2 (Bobál D. 80., ill. Diagne 68., K. Hazard 73.)

A válogatott Eb-pótselejtezői után folytatódtak az NB I küzdelmei, a fővárosi derbin a Honvéd az Újpestet fogadta. A mérkőzés elején a kispestiek akarata érvényesült, a hatodik percben rögtön helyzetbe is kerültek a hazaiak: Youla csúsztatását a gólvonalon álló Szankovics kivágta, majd Hidi szögletét Kamber fölé fejelte.

A kezdeti tapogatózás után az Újpest magához ragadta a kezdeményezést, és próbálta ráerőltetni akaratát a Honvédre. A 16. percben Balogh Balázs és Diagne kényszerítőzött egy labdaszerzést követően, végül előbbi lőtt 18 méterről kicsivel a bal alsó mellé. A 22. percben Balázs Benjámin a hálóba talált Litauszki beadása után, de a partjelző zászlója a levegőben volt, les miatt nem változott az eredmény.

A 40. percben megszerezhette volna a vezetést az Újpest: Heris cselezte be magát a tizenhatoson belülre, levágódó beadását Diagne begyűjtötte az ötös jobb sarkánál, majd két védőt kicselezve hét méterről tüzelt, de Kemenes bravúrral hárított, a kipattanóból pedig Mohl Dávid kapásból fölé bombázott.

A gólok a második félidőre maradtak, méghozzá egészen a 68. percig kellett várni az elsőre. Akkor szerencsés találattal került előnybe az Újpest: középen pattogott a labda, nem tudták kivágni a hazaiak, Balogh Balázs lövésébe beleállt Bobál, a levágódó labda Diagne elé pattant, aki a kimozduló Kemenes mellett az üres kapuba gurít nagyon higgadtan. 0–1

Öt perccel később megduplázta előnyét az Újpest: szépen kivitelezett kontra végén Balogh Balázs emelt középre a bal szélről, Diagne középen tovább húzta a labdát a hosszún érkező Kylian Hazard-nak, aki tíz méterről a kapuba bombázott. 0–2

A második gól után átadta a területet az Újpest, a Honvéd pedig néhány perccel később szépített: Vernes Richárd bal oldali szabadrúgását nem tudták kifejelni a vendégek, ráadásul kezezést reklamáltak, és megálltak, Bobál Dávid viszont lecsapott a labdára, és hét méterről a hálóba gurított. 1–2

Az egyenlítésre már nem futotta a Honvéd erejéből, így az Újpest elvitte a pontokat a Bozsik-stadionból.