Senkinek sem jó iksz a Honvéd–Újpesten

2015.03.21. 18:28
A fehér mezes újpestiek megtalálták a góllövő cipőjüket – más kérdés, hogy a védelmük most lyukas volt (Fotó: Korponai Tamás)
Nem bírt egymással a Honvéd és az Újpest (2–2) a labdarúgó NB I 21. fordulójában. A lila-fehérek kétszer is megszerezték a vezetést a Bozsik-stadionban, de a házigazda mindkétszer egyenlíteni tudott.

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ
Honvéd–Újpest 2–2 (Hidi 33., Prosser 52., ill. Vasziljevics 20. – 11-esből, Andrics 42.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

1. FÉLIDŐ

Egy nagyon gyors sárga lappal indult a 198. Honvéd–Újpest mérkőzés, a lila-fehérek belső védője, Hudák Dávid már a negyedik percben besárgult. A hetedik percben kis híján megszerezte a vezetést a Honvéd: Jesús Meza tört előre a bal szélen, majd középre cselezett, egy Punosevaccal való kényszerítő után pedig 20 méterről vette célba a jobb felsőt, de Balajcza Szabolcs óriási bravúrral védett.

A 12. percben Nemanja Andrics trafálta telibe a lécet Loic Nego beadása után, de a csatár lesen állt. A 19. percben büntetőhöz jutott az Újpest: a jobb szélen megiramodó Nagy I Gábort a tizenhatoson belül csak ütemet tévesztve tudta megállítani Kosznics, a rossz becsúszás után tizenegyes és sárga lap is következett. Az ítélet-végrehajtó Dusan Vasziljevics volt, aki a bal alsóba helyezett, Kemenes Szabolcs érezte az irányt, de nem tudott védeni. (0–1)

A 33. percben egyenlített a Honvéd: Ikenne-King futott be egy hosszúnak tűnő labdát a jobb oldalon, majd az alapvonalról középre kanalazta, Hidi Patrik az ötösnél nagyon higgadtan lekezelte a labdát, és a kapu jobb oldalába bikázta, a gólvonalon álló Nego nem tudott menteni. (1–1)

Ám ekkor még nem volt vége az első játékrésznek: a 42. percben Nagy I Gábor húzódott előre a jobb oldalon, senki sem támadta meg, így volt ideje egy hajszálpontos beadásra, amire középen Andrics érkezett jó ütemben, és nyolc méterről a kapu jobb oldalába csúsztatott.(1–2)

2. FÉLIDŐ

A fordulás után a csereként beálló Prosser Dániel főszereplővé lépett elő. Az 52. percben Dankwah és Godoy kakaskodott a felezővonalnál, ám a Honvéd támadása nem állt meg, a jobb oldalon előrehúzódó Prosser cselezgetett, majd a tizenhatos jobb sarkáról lőtt, Balajcza keze alatt pedig a hálóba pattant a labda. A rutinos kapus benne volt a gólban. (2–2)

Sőt, két perccel később fordíthatott volna a Honvéd, Nagy Gergő elé pattant a labda tizenhatoson belül, de a hazaiak játékosa nyolc méterről nem tudta eltalálni a kaput. A következő helyzet a 68. percben adódott: ekkor Hidi labdaszerzés után egyből középre adott, Jonathan Heris röviden kifejelt labdája Punosevac elé pattant, aki 18 méterről, kapásból vette célba a jobb alsót, de Balajcza nagy bravúrral védett.

Két perccel később a Honvéd eladta a labdát saját térfelén, Balogh Balázs lecsapott rá és a tizenhatoson belül kiugratta Filip Sztaniszavljevicset, akinek lövésébe becsúszva vetette bele magát Ignjatovics. A mérkőzés hajrájában már jóval kevesebb volt a folyamatos játék, rengeteg eladott labda és pontatlanság tördelte az iramot. Az eredmény nem változott, így igazságosnak mondható döntetlen született a 198. fővárosi derbin a Honvéd és az Újpest között.

„Kritikus pillanatokban veszítettük el a labdát – mondta Nebojsa Vignjevics, az Újpest vezetőedzője a Sport Tv-nek. – Ezekkel teremtettünk helyzetet a Honvéd számára. Nagy problémákat jelentettek a hibák, megpróbáljuk őket kijavítani."

„Tizenöt nappal ezelőtt elveszítettük volna ezt a meccset – értékelt Marco Rossi, a Budapest Honvéd vezetőedzője. – Most kétszer is sikerült egyenlítenünk. Hogyha valami pozitívat szeretnék mondani erről a találkozóról, ez lenne az. Akadtak periódusok, amikor egyszerűen elaludtunk, főleg a védelemben. Ezért kaptuk a gólokat."