Nem ment lövés a Honvéd kapujára, mégis elhozott egy pontot a PAFC

2015.08.29. 17:56
A kemény belépőkért nem mentek a szomszédba a játékosok (Fotó: Hegedüs Gábor)
Hiába próbálkozott jóval többet a Honvéd, hiába nem érkezett lövés Kemenes kapujára, a Puskás Akadémia mégis elhozott egy pontot a Bozsik Stadionból. A gól nélküli döntetlennel inkább a vendégek lehettek elégedettebbek.

LABDARÚGÓ NB I
7. FORDULÓ

Honvéd–Puskás AFC 0–0

Nagy lehetőséget kapott a Budapest Honvéd, hiszen a Puskás Akadémia elleni győzelemmel megerősíthette volna második helyét a tabellán. Ugyanakkor a vendégek is reménykedtek, hiszen hiába álltak a hetedik helyen, egy győzelemmel pontszámban befoghatták volna ellenfelüket.

A Honvéd abban bízhatott, hogy eddig még nem kapott ki a Puskás Akadémiától, és abban, hogy ebben a szezonban jól megy a hazai csapatnak.

Az első félidőt az jellemezte, hogy inkább a Honvéd jött előre, Holender révén többször is sikerült helyzetet kialakítania, de ezeket sorra elpuskázták a játékosai.

A Puskás Akadémia jó szokása szerint ezúttal is a védekezésre rendezkezett be, és eredményesen is rombolta a hazaiak akcióit. Amikor pedig a védők is tehetetlennek bizonyultak, ott volt Pogacsics kapus, aki remek napot fogott ki. Az első félidő úgy ért véget, hogy lényegében egyetlen lövés sem ment Kemenes kapujára.

A második félidőben lemásolták az első játékrész forgatókönyvét a csapatok. Csakhogy még kevesebb helyzetet láthatott a közönség. Még Youla állt a legközelebb a gólszerzéshez, Pogacsics azonban résen volt.

Hiába szerzett az eddigi fordulókban 12 gólt a Honvéd, a Puskás Akadémia ellen nem sikerült betalálnia. A fővárosi gárda többször is eldönthette volna a találkozót még az első félidőben, csakhogy ez elmaradt, a másodikban pedig már nem volt elég átütőerő Marco Rossi csapatában. A kispestiek tovább őrzik hazai veretlenségüket, míg a felcsútiak ismét nem tudtak gólt szerezni a Bozsik Stadionban.

A döntetlen igazságosnak mondható, mert a Honvéd a kevés helyzetét nem tudta gólra váltani, a vendégeknek pedig – igaz, hogy nem lőttek kapura, de – a sajátjuk is érintetlen maradt. 0–0

1. Ferencvárosi TC 7 7 17–2 +15 21
2. Szombathelyi Haladás 7 4 2 1 6–4 +2 14
3. MTK Budapest 7 4 1 2 11–6 +5 13
4. Budapest Honvéd 7 3 3 1 12–9 +3 12
5. Újpest FC 7 2 4 1 9–6 +3 10
6. Puskás Akadémia FC 7 2 3 2 6–6 0 9
7. Paksi FC 7 2 2 3 8–6 +2 8
8. DVSC-Teva 6 2 2 2 9–10 –1 8