Megtört a jég: a Honvéd legyőzte a Kecskemétet

2015.05.09. 15:58
Holender Filip szerezte a Honvéd második gólját (Fotó: Korponai Tamás)
A Budapest Honvéd hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Kecskemétet a labdarúgó NB I 27. fordulójában. A kispestiek már az első félidőben eldöntötték a találkozót, Souleymane Youla és Holender Filip volt eredményes.

A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJÁK EL!

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ
Honvéd–Kecskemét 2–0 (Youla 30., Holender 45.)

A bennmaradásért küzdő Honvéd számára nagyon fontos volt a szombati mérkőzés, ennek megfelelően rögtön lerohanta ellenfelét a kispesti gárda. Már a középkezdés után helyzetbe került Marco Rossi együttese, de Holender nem tudta átvenni a felívelést a tizenegyespontnál. A KTE térfelén tartotta a labdát a Honvéd az első percekben, ám a mezőnyfölényt nem tudta gólra váltani (még helyzetre sem nagyon).

Egészen a 30. percig kellett várni egy nagyobb lehetőségre, ebből viszont már gót szerzett a Honvéd. Holender elé pattant a labda a bal oldalon, a középpályás a tizenhatos vonaláról középre kanyarított, az érkező Souleymane Youláról Karan és Szkopljak is lemaradt, így a guineai csatár az ötösről a bal alsóba stukkolt. Ez volt Youla hetedik gólja ebben a szezonban az NB I-ben. (1–0)

A 41. percben Youla hőssé válhatott volna: egy felívelt labdát Tujvel akart megfogni, és várta, hogy a tizenhatoson belülre pattogjon a labda, de Youla előbb odaért, és elfejelte a labdát, ám az üres kapuba nem tudta begurítani azt 14 méterről, az oldalhálóba trafált…

Az első félidő utolsó percében mégis meglett a második Honvéd-gól: Holender Filip nagyon harcosan tartotta meg a labdát Lovric mellett a tizenhatos vonalánál, megtolta azt, és 14 méterről nagyon okosan kilőtte a bal alsót, Tujvelnek esélye sem volt, így a szünetben megnyugtató előnyben volt a Honvéd. (2–0)

A fordulás után egyik csapat sem erőltette igazán a támadásokat, az idő a Honvédnak dolgozott, a támadóbb szellemű játékra váltó Kecskemét pedig nem tudott helyzetet teremteni. A 73. percben Tomás Tujvel mentette meg a vendégeket az újabb kapott góltól: Elez ívelt középre egy szabadrúgást a bal oldalról, a hosszún érkező Baráth Botond az ötösről fejelt, a léc alá tartó kísérletet a kecskeméti kapus nagy bravúrral tolta fölé.

A 85. percben a kapufa segítette ki a Kecskemétet: egy szép kontra végén Ikenne-Kinghez, majd Youlához került a labda, az első Honvéd-gól szerzője legurította lövésre, az érkező Aníbal Godoy a tizenhatos bal sarkáról a keresztlécet trafálta telibe. Az eredmény a második félidőben nem változott, így a Honvéd 2–0-a győzött, és nagy lépést tett a bennmaradás felé.

A két csapat ma találkozott 14. alkalommal az élvonalban, a Honvéd először győzött a lila-fehérek ellen.

1. Videoton FC 26 21 4 1 62–10 +52 67
2. MTK Budapest 27 17 3 7 37–23 +14 54
3. Ferencvárosi TC 26 16 6 4 44–18 +26 54
4. DVSC-Teva 26 13 7 6 34–18 +16 46
5. Paksi FC 26 11 9 6 37–25 +12 42
6. Újpest FC 27 11 9 7 31–24 +7 42
7. Diósgyőri VTK 27 10 9 8 36–34 +2 39
8. Kecskeméti TE 27 10 8 9 30–31 –1 38