A Honvéd ellen ért véget a Kaposvár tavaszi veretlenségi szériája

2014.03.22. 17:55
Nagy volt a harc a mérkőzésen, végül a Honvéd<br /> legyűrte hazai pályán a Kaposvárt (Fotó: Korponai Tamás)
A labdarúgó NB I 21. fordulójában a Budapest Honvéd hazai pályán 1–0-ra legyőzte a tabella utolsó helyén álló Kaposvárt, amely így három döntetlen után elveszítette a tavaszi szezonban őrzött veretlen szériáját. A találkozó egyetlen gólját Holender Filip szerezte a 23. percben.

Az első félidő nem a csapatok sziporkázó játékáról szólt, meglehetősen gyenge színvonalú negyvenöt percet láthattak a találkozóra kilátogató nézők. A Kaposvár valamennyivel aktívabban kezdte a találkozót, Tarmo Kinknek volt egy veszélyes beadása, ezen kívül azonban semmit nem mutattak a somogyiak támadásban, nem véletlen, hogy Selymes Tibor már a 30. percben változtatott csapata szerkezetén, és becserélte Murai Márkot, hogy veszélyesebbé váljanak a vendégek elől.

Előtte azonban legalább láthattunk egy szép támadást, Emiliano Bonazzoli kapott remek indítást a jobb oldalon, könnyedén lerázta magáról a védőjét, majd középre tette a labdát, amit végül Holender Filip lőtt három méterről a jobb alsó sarokba a 23. percben. 1–0

A második félidőben megvoltak a lehetőségei a Kaposvárnak, de Murai és Balázs Benjámin helyzete is kihasználatlan maradt. Eközben a hazaiak inkább csak arra koncentráltak, hogy megőrizzék az előnyüket, de közben azért kialakítottak pár veszélyes helyzetet Antal Botond kapuja előtt.

Végül nem változott az eredmény, a Kaposvár három döntetlen után kapott ki a bajnokságban, míg a Honvéd győzelmével pontszámban beérte (sőt, több győzelmével meg is előzte) a Diósgyőrt.

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ

Bp. HonvédKaposvári Rákóczi 1–0 (Holender 23.)

PERCRŐL PERCE

95. perc: véget ért a mérkőzés!

94. perc: Zsivanovics is kapott még egy sárgát egy elkésett belépőért.

93. perc: Okuka tarolta le Vécseit, ez is sárga.

90. perc: három perc lesz a hosszabbítás.

Murai kötést kapott a fejére, Zsivanovics olcsóbban megúszta ezt az ütközést.

88. perc: Murai és Zsivanovics fejelt össze egymással a tizenhatoson belül, mind a két játékos ápolásra szorult.

87. perc: Bal oldali vendég szabadrúgást követően a labda mindenki előtt elment a tizenhatoson belül, így a Honvéd jöhetett kirúgással.

85. perc: Job le, Vernes Richárd be.

82. perc: ZICCER! Hidi pörgetett ballal a bal alsó sarok mellé négy méterről.

77. perc: Diarra kapott sárgát, mert a mezénél fogva húzta vissza Balázs Benjámint.

76. perc: Kink le, Khaly Iyane Thian be.

74. perc: Bonazzoli le, Drissa Diarra be.

72. perc: Daud lőtt kapura jobbal 17 méterről, a labda a bal felső sarok fölé ment.

69. perc: Vécsei veszélyes lapos beadását követően Balázs Benjámin tisztázott a csatárok elől.

67. perc: Job bal oldali beadását követően Bonazzoli lőtt kapura a hosszú oldalon hét méterről ballal, a labda végül a kapu fölött szállt el.

66. perc: Firtulescu tört kapura, több védőt is lerázott magáról (szerencséje is volt azért bőven), végül Balázs Benjámin pöckölte kapura a labdát középről, de Kemenes minden gond nélkül védett.

63. perc: Job bal oldali beadása csupán centikkel volt magas Bonazzoli számára az ötösnél.

62. perc: MI MARADT KI! Firtulescu jobb oldali beadását követően Murai fejelhetett senkitől sem zavartatva kapura hét méterről, a labda végül a bal alsó sarok mellé ment nem sokkal.

61. perc: Vécsei lőtt jobbal a jobb alsó sarok mellé 17 méterről.

59. perc: Bonazzoli lőtt balról, kissé éles szögből kapura, Antal magabiztosan védett a jobb alsó saroknál.

59. perc: Andrei Florean le, Bőle Lukács be.

57. perc: Kink öklelte fel Zsivanovicsot hátulról, amiért sárga lapot kapott.

57. perc: Job jobb oldali beadását követően Mulemo fejelte ki a labdát.

54. perc: Holender le, Ayub Daud be.

53. perc: begyakorolt szabadrúgás-kombináció végén Job lőtt a jobb alsó sarok mellé, de akkor sem ért volna a gól, ha Job betalál, mert lesen volt.

50. perc: Firtulescu átlövése tévesztett jócskán célt.

49. perc: Vécsei Bálint távolról elvégzett szabadrúgása zúgott el a bal felső sarok fölött három méterrel.

Egyik edző sem cserélt a szünetben.

46. perc: kezdetét vette a második félidő!

45+2. perc: véget ért az első félidő!

45+1. perc: Hidi szabadrúgása volt nagyon pontatlan Borisz Zsivanovics számára.

45. perc: Balázs Benjámin bal oldali szabadrúgását követően Dragos Firtulescu próbálta meg középre tenni a labdát, de nem járt sikerrel.

43. perc: Job jobb oldali szögletét követően simán felszabadítottak a vendég védők.

40. perc: Holender esett hasra két védő szorításában a tizenhatoson belül, de Farkas Ádám nem látott szabálytalanságot ennél az esetnél.

38. perc: Holender csúszott rá Balázs Benjámin lábára, ez is sárga.

34. perc: Landry Mulemo taposott rá Nagy Gergő bokájára, természetesen ez is sárga.

30. perc: Kovács Olivér hagyta el a pályát, a helyére Murai Márk állt be.

30. perc: Okuka jobb oldali beadását követően Kemenes öklözte ki a labdát a mezőnybe a kapujából kirepülve.

28. perc: Bonazzoli ugratta ki Holendert a bal oldalon, aki három ember mellett középre tört, majd 16 méterről lőtt kapura, Antal Botond simám fogta a középre tartó kísérletet.

26. perc: Alcibiade mentett a hazai tizenhatos előterében nagyot.

24. perc: Kovács Olivér szabálytalankodott Zsivanoviccsal szemben, megkapta a meccs első sárga lapját.

23. perc: GÓÓÓL! Emiliano Bonazzoli kapott remek indítást a jobb oldalon, majd jó ütemben középre tette a labdát, végül Holender Filip lőtt három méterről a jobb alsó sarokba. 1–0

21. perc: Job jobb oldali beadását követően Pierre Emanuel „Pieter” Mbemba tisztázott szögletre, a sarokrúgásból nem lett semmi itt sem.

19. perc: A találkozó játékvezetője, Farkas Ádám figyelmeztette Marco Rossit, aki túlságosan hevesen reklamált az oldalvonal mellett.

16. perc: Bal oldali szögletet követően Baráth belsőzött a jobb alsó sarok mellé hét méterről.

Az első negyedórában nem forogtak veszélyben a kapuk, a kapusoknak semmi dolguk nem volt eddig.

10. perc: hatalmas bedobást követően Tarmo Kink rázta le magáról Baráthot, középre tett labdáját Raffaele Alcibiade terelte az alapvonalon túlra. A szögletből végül nem lett semmi.

9. perc: Drazsen Okuka mentett hatalmasat a saját tizenhatosán belül becsúszva.

7. perc: Thomas Hervé Job Iyock jobb oldali szögletét követően Baráth csúsztatta meg a labdát, de a kaput nem sikerült eltalálnia a védőnek.

5. perc: Balázs Benjámin bal oldali beadását követően Kemenes Szabolcs húzta le a labdát a tizenhatoson belül.

5. perc: Dragos Firtulescu tört be a tizenhatoson belülre, végül Baráth Botond tudta szerelni a román légióst.

A hazaiak kezdőcsapatában helyet kapott Hidi Patrik, aki ma játssza a 100. bajnoki meccsét a Honvédban.

1. perc: a Budapest Honvéd kezdte a mérkőzést!

„Eddig három meccsünk volt, három pontunk van. Az első két meccsen az első félidő volt elfogadható, a Puskás Akadémia ellen a második. Bízom benne, hogy ma mindkét félidőben jól teljesítünk majd, és megszerezzük az első győzelmet. A helyzeteink eddig is megvoltak, a helyzetkihasználással voltak gondok. Bízom benne, hogy most minden csapatrészben odafigyelünk, és sikerül a három pontot megszereznünk. A fővárosiak a három tavaszi meccsen 7 pontot szereztek. Jó csapat, jó formában vannak, de nekünk a saját játékunkra kell figyelni” – nyilatkozta Balázs Benjámin, a kaposváriak csapatkapitánya a klub hivatalos honlapjának.

„Sajnos még mindig nem sikerült nyernünk, ez az, ami aggaszt, hogy nem jönnek a nyerhető meccsek. Még van tíz forduló, semmi sincs veszve, amíg matematikailag esélyünk van a bennmaradásra, harcolni fogunk. Ezzel a csapattal meg tudjuk oldani a feladatot, még mindig bízom benne” – ezeket már Selymes Tibor nyilatkozta a rakoczifc.hu-n.

„Elég álmosan kezdtük a Paks elleni mérkőzést, ami sajnos megbosszulta magát. A Kaposvár ellen sokkal harapósabban, koncentráltabban kell kezdenünk a találkozót. Nehéz meccs következik. Ez a Rákóczi már nem az a csapat, aki ellen ősszel fölényesen nyertünk. Hasonló meccsre számítok, mint a Paks ellen, de most nem ajándékozhatunk ellenfelünknek egy félidőt. Hétfőn is megvoltak a helyzeteink a második félidőben, de most remélhetőleg a szerencse is mellénk áll, és koncentráltabb játékkal kihasználjuk őket” – nyilatkozta Marco Rossi, a Honvéd vezetőedzője a klub hivatalos honlapjának.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a Budapest Honvéd–Kaposvári Rákóczi labdarúgó-mérkőzés az NB I 21. fordulójából.