A Honvéd 92. percben szerzett góllal győzte le a DVTK-t

2015.09.26. 17:55
Kitl Miklós fejelte el a labdát a Honvéd játékosai elől (Fotó: Szabó Miklós)
A Budapest Honvéd 2–1-re legyőzte a Diósgyőrt hazai pályán a labdarúgó NB I 10. fordulójában. A fővárosiak szereztek vezetést, amire a vendégek a második félidő elején válaszoltak, majd jött a 92. perc és Djordje Kamber. A kispestiek 2012 után nyertek újra a miskolciak ellen.

NB I
10. FORDULÓ

Honvéd–DVTK 2–1 (Vernes 45+1., Kamber 92., ill. Barczi 50.)

A tiszta fehérben játszó diósgyőriek kezdték jobban a mérkőzést, a nyolcadik percben Kemenes Szabolcsnak kellett hárítania Barczi Dávid közeli fejesét. Nem sokkal később már a betegségből felépülő kapus is tehetetlen volt Kitl Miklós lövésénél, szerencséjére azonban a bal oldali kapufa kisegítette. Három perccel később a 80. NB I-es mérkőzésén pályára lépő Nagy Gergő került hatalmas helyzetbe, de 15 méterről nem tudta ellőni a labdát Ivan Rados mellett.

A vendégek legnagyobb lehetőségét Manjrekar James hagyta ki, akihez Bognár István szabadrúgása és Kemenes nagy védése után került a labda, ám a kanadai légiós öt méterről nem találta el a kaput. Ezt pedig „megbosszulta” a Honvéd, az első félidő hosszabbításában Djordje Kamber passzát Vernes Richárd váltotta gólra, a piros-feketék hetese 14 méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot. 1–0

A 2012 néző előtt zajló meccs második félidejében a Honvéd kezdett jobban, gólt mégis az ellenfél szerzett: Drazsen Okuka remek indítása után Barczi Dávid talált a bal alsó sarokba (1–1). Az egyenlítést követően nem a DVTK, hanem a kispestiek váltottak kezdeményezőbb játékra, Radosnak több nagy védést is be kellett mutatnia, közben egyszer Kamber szétforgácsolta a lécet is.

Talán senki sem gondolta volna, hogy változni fog az eredmény, de a 92. percben Kamber (aki korábban a diósgyőri csapatban is megfordult) befejelt egy jobb oldali szabadrúgást, s ezzel megszakította a kispestiek három mérkőzés óta tartó nyeretlenségi szériáját, míg a DVTK zsinórban a hatodik tétmeccsén már nem tudott veretlen maradni. 2–1

1. Ferencvárosi TC 10 9 1 20–3 +17 28
2. Szombathelyi Haladás 10 4 5 1 8–6 +2 17
3. Budapest Honvéd 10 4 4 2 14–11 +3 16
4. MTK Budapest 10 4 3 3 13–9 +4 15
5. DVSC-Teva 10 4 3 3 12–12 0 15
6. Paksi FC 10 3 4 3 11–7 +4 13
7. Diósgyőri VTK 10 3 2 5 12–20 –8 11
8. Újpest FC 10 2 5 3 12–13 –1 11