A Haladás és az MTK megtörte a szériát, 194 meccs után 0–0 az NB I-ben

2014.03.01. 15:55
Torghelle Sándornak (balra) sem sikerült a kapuba találnia (Fotó: Veres Viktor)
Szombathelyi Haladás–MTK Budapest találkozó percről percre: gólok, helyzetek, érdekességek – kövesse figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el a meccs összefoglalóját, kommenteljen, mondja el a véleményét a találkozóról!

NB I
18. FORDULÓ

Szombathelyi Haladás–MTK Budapest 0–0

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A Torghelle Sándorral és Vass Ádámmal megerősített MTK egyértelműen a pontszerzés céljából utazott el a Haladáshoz, és ennek kőkemény védőmunkájukkal rögtön tanújelét adták játékosai, nem győztek esni-kelni a hazaiak. Eredményesnek bizonyult a fővárosiak taktikája, mert az első fél órában biztos mezőnyfölénye ellenére sem jutott helyzetig a Hali, igaz, a szórványos vendégkontrák szemernyi veszélyt sem jelentettek.

Borzasztó elszántsággal faragták egymást a játékosok, aztán ordítva reklamáltak a játékvezetőnél, elszántságra ilyen téren nem lehetett panaszunk, viszont a mérkőzés színvonala olykor nem kevés kívánnivalót hagyott maga után. Bár a játékrész végére megszületett végre az első gólhelyzet – Halmosi Péter tekerését a gólvonal előtt hárította fejjel Kálnoki Kis Dávid –, maliciózusan megjegyezhettük, hogy önmagában attól, hogy nincsenek túlfizetett légiósok a pályán, automatikusan nem kerekedik jó mérkőzés.

Hanem aztán beállt a szünetben Németh Márió és Csiki Norbert, és a második félidő remekül indult, látványos támadásokban és parázs kapu előtti jelenetekben gyönyörködhetett a közel háromezer néző. Hegedüs Lajos fogta Radó, majd az egykori MTK-s Hrepka Ádám ziccerét is, Németh az üres kapu fölé lőtt a 16-os környékéről, Guzmics Richárd felbőrözte Torghellét, Halmosi lövését a kapufa hárította, Nagy I Gábor bombáját pedig a léc, azaz nagyon érett a Hali vezető találata.

Meg azonban nem született, mint ahogyan az MTK gólja sem: megtört a labdarúgó NB I európai szinten is egyedülálló sorozata, 194 élvonalbeli bajnokit követően akadt ismét gól nélküli találkozó.

A legutóbbi NB I-es 0–0 a 2012–13-as bajnokság 24. fordulójában volt: ekkor a Bp. Honvéd és a KTE-Phoenix Mecano végzett gól nélkül. Az előző bajnokság ezt követő 53 (plusz két később pótolt) mérkőzéséhez a mostani szezon 139 találkozója adódik hozzá – a 0–0 nélküli sorozat 2013. április 20-tól 2014. március 1-ig tartott.

1. DVSC-Teva 17 11 4 2 41–19 +22 37
2. Videoton FC 18 10 4 4 34–16 +18 34
3. Győri ETO 17 8 6 3 27–19 +8 30
4. Diósgyőri VTK 17 7 7 3 29–21 +8 28
5. Haladás 18 7 7 4 27–21 +6 28
6. Ferencváros 17 8 3 6 27–26 +1 27
7. Budapest Honvéd 18 7 5 6 26–23 +3 26
8. Pécsi MFC 18 7 5 6 28–28 0 26