A Haladás végül örülhetett a döntetlennek a Pécs ellen

2014.08.17. 18:36
A Haladás nem bírt a Péccsel otthon (Fotó: Tumbász Hédi)
A labdarúgó NB I 4. fordulójában a Haladás eseménytelen első félidő után döntetlent játszott a Péccsel. A végére rendkívül izgalmassá váló találkozót megnyerhette volna a PMFC, de Rózsa Dániel, a Hali kapusa mindent védett.

NB I
4. FORDULÓ

Haladás–PMFC 1–1 (Halmosi, 63., ill. Heffler, 76.)

Eseménytelen futballal indult a mérkőzés, jó negyedórán keresztül szinte semmi nem történt a pályán. Egy két szórványos lehetőségen kívül nem volt oka izgulni a szurkolóknak. Hiába nyilatkozta magabiztosan az eltiltása miatt a kispadra leülni nem tudó Véber György, hogy nyerni mennek Szombathelyre, csapata játékában nem látszott ez az elszántság.

Aztán húsz perc elteltével megélénkült a meccs, de ez csak arra volt jó, hogy nagyobb iramban gyönyörködhessenek a nézők. A helyzetek teljesen hiányoztak, a tudatos akciók helyett egymás hibáiból éltek a csapatok. Egy kis színt csak a sárga lapok hoztak a meccsbe, mert rengeteg volt a szabálytalanság, sok időt töltöttek a játékosok a gyepen. Márpedig mindez csalhatatlan jele volt annak, hogy gyenge a meccs...

Az első félidőről mindent elmond az a tény, hogy helyzetet lényegében nem láttunk, és kapura sem sok labda ment...

A szünetben a szakvezetők cserékkel igyekeztek frissíteni, és valóban jobb lett az iram. Egyre többet veszélyeztetett a Haladás, és az 58. percben majdnem meg is szerezte a vezetést, csakhogy Szakály közeli lövésébe remekül vetődött bele Szatmári. Ez a jelenet jellemző is volt a meccsre, mert rengeteg lövés halt el egy blokkoló lábban mindkét oldalon.

A 63. percig kellett várni az első gólra, amelyet a Haladás szerzett, és nem is érdemtelenül, mert ekkorra már több veszélyes támadást vezettek a pécsi kapura. Bal oldali szabadrúgást ívelt a tizenhatoson belülre Nagy Olivér, Halmosiról mindenki megfeledkezett, a Haladás csapatkapitánya pedig az ötösről a bal alsó sarokba fejelt. 1–0

Támadásban maradt a Haladás, de a pécsi ellenakciókra nagyon kellett figyelni, mert magukban hordozták a veszélyt. És bizony hiába volt veszélyesebb a Haladás, mégis a Pécs szerzett gólt.

A 76. percben jobb oldali akció futott a pályán. Nagy József átverekedte magát két védőn, betört a tizenhatoson belülre, és a kifutó Rózsa mellett is elpöckölte a labdát, éppen az érkező Heffler elé, aki 7 méterről az üres kapuba passzolt. 1–1

A gól megfogta a hazaiakat, megváltozott a játék képe, és immár a pécsiek veszélyeztettek többet. Aztán az utolsó öt percben háromszor is megnyerhették volna a vendégek a meccset, de Rózsa kapus mindannyiszor útját állta ezeknek a próbálkozásoknak, így döntetlen lett a vége. Ez egyik csapatnak sem volt kedvező, de a második félidőben élvezhető meccsen egy-egy pontot a Pécs és a Haladás is megérdemelt.