Bevált a jóslat, de csak egyet rúgott a Haladás a Paksnak

2015.08.15. 17:55
Németh Márió (balra) góljával a Haladás hazai pályán legyőzte a Paksot (Fotó: Lengyel Viktória Gréta)
A labdarúgó NB I 5. fordulójában a Haladás Szombathelyen 1–0-ra legyőzte a Paksot, a találkozó egyetlen találatát Németh Márió szerezte.

LABDARÚGÓ NB I
5. FORDULÓ

Szombathelyi Haladás–Paks 1–0 (Németh Márió 29.)

„Gondoltam is, meg nem is, hogy ilyen jól kezdünk a bajnokságban. A felkészülési mérkőzéseken vereség vereséget követett, csak remélhettük, hogy a tétmeccseken nem lesz gond. Papíron talán a korábbi ellenfeleinknél könnyebbnek ígérkezik a Paks, de nem szabad ezzel foglalkoznunk. Vezetőedzőnk, Mészöly Géza hangsúlyozza állandóan, tegyünk meg mindent a sikerért, lássák rajtunk, hogy megszakadunk a győzelemért! Az biztos, hogy nem állunk be bekkelni” – mondta a találkozó előtt a Haladás játékosa, Bosnjak Predrag a Nemzeti Sportnak.

A Bosnjak-jóslat beigazolódott, és bár a tabellán csupán a gólkülönbség választotta el a két klubot, Haladás-fölénnyel indult a meccs.

A kezdés után a hazaiak adogattak lelkesebben, sőt Leandro Martínez és Ugrai Roland révén veszélyesebbnek is tűntek, az igazán nagy lehetőség azonban nem akart jönni.

A szünethez közeledve egyre inkább nyomás alatt tartotta a Paksot a Haladás, és a 29. percben az első gól is megszületett. Egy kis kapu előtt kavarodás után Jagodics tálalt Németh Márió elé, aki 13 méterre a kaputól higgadtan átvette a labdát, egy csellel leültette Kulcsárt, majd kilőtte a felső sarkot (1–0).

Szinte azonnal duplázhatott volna Németh, ám kiszorított helyzetből csak a lécet tudta eltalálni egy emeléssel.

A szünet előtt Stef Wils is megzörgette a lécet, de az eredmény már nem változott, maradt az 1–0 – ez pedig inkább a Paksra nézve volt hízelgő.

A fordulás után átmenetileg csökkent a nyomás Molnár kapuján, visszavett a Haladás az előny birtokában, a Paks viszont nem tudott igazán veszélyes lenni, így nem volt miért izgulniuk a kiengedő hazaiaknak.

A Haladás a végén is irányította a játékot, többször is ziccerig jutott, az újabb gól azonban nem jött, de így is könnyedén behúzta a három pontot – ezzel az 1–0-s sikerrel már zsinórban a negyedik találkozójukat hozták le veretlenül a szombathelyiek.

1. Ferencvárosi TC 5 5 12–2 +10 15
2. Szombathelyi Haladás 5 3 1 1 5–4 +1 10
3. Újpest FC 5 2 3 8–4 +4 9
4. DVSC-Teva 5 2 2 1 9–7 +2 8
5. Budapest Honvéd 5 2 2 1 8–8 0 8
6. Paksi FC 5 2 1 2 7–3 +4 7
7. MTK Budapest 5 2 1 2 9–6 +3 7
8. Vasas FC 5 2 3 6–8 –2 6