Simon bevette Szombathelyt! A Paks benn maradt az NB I-ben!

2014.05.11. 18:30
A Paks legyőzte a Haladást a szombathelyi „Aqua Parkban” (Fotó: Tumbász Hédi)
A labdarúgó NB I 28. fordulójában a Paks idegenben 1–0-ra legyőzte a Szombathelyi Haladást. A roppant vizes, csúszós talajon rendezett mérkőzés egyetlen gólját Simon Attila szerezte büntetőből.

NB I
28. FORDULÓ

Szombathelyi Haladás–MVM-Paks 0–1 (Simon A. 22 – 11-esből)

Szombathely sem úszta meg a vasárnapi esőzést, így a 28. forduló zárómérkőzését, a Haladás–Paks összecsapást roppant csúszós, vizes pályán rendezték meg. Az egész mérkőzés során főszerepet játszottak a pálya különböző pontjain található tócsák. Halmosi Péter, a Haladás eltiltott játékosa a szünetben adott nyilatkozatában meg is jegyezte, nem érti, hogy lehet ilyen körülmények között mérkőzést rendezni.

A játékosok a pocsolyák ellenére próbáltak laposan játszani, de idővel belátták, célravezetőbb a gyorsabb, levegőben történő támadásvezetés. A talaj miatt időnként kiszámíthatatlan volt a labda útja, többek között emiatt is rengeteg volt a szabálytalanság, illetve a csúszkálás is. Utóbbin egyébként néha jót mosolyogtak egymás között az ellenfelek, a hangulatra nem lehetett panasz.

Azért persze helyzetek is adódtak olykor. Az első félidő 21. percében például a gólkirályjelölt Simon Attila esett el Simon Ádám belépőjénél a tizenhatoson belül. Szabó Zsolt a partjelző intésére büntetőt ítélt, a szombathelyiek viszont heves reklamálásba kezdtek, mert két másodperccel Simon esése előtt, Könyves Norbert kézzel tette maga elé a labdát. Simont ez nem érdekelte, s belőtte a tizenegyest! 0–1

A Haladásnak nem kedvezett a talaj. Hiába a hazai pálya előnye, most szemmel láthatóan hátrányt jelentettek a szombathelyieknek a körülmények. Molnár Péternek nem kellett nagy védést bemutatnia, a túloldalon Rózsa Dánielt viszont több ízben is megzavarták a kiszámíthatatlan lövések.

Az átlövések pedig nagyon hiányoztak a Szombathelytől, Németh Márió 91. percben leadott löketén kívül például alig volt próbálkozás távolról. Némethé egyébként a kapufán csattant, ez volt a Hali legnagyobb lehetősége a gólszerzésre.

A Paks tehát legyőzte a hazai pályán általában remeklő Haladást, ezzel pedig eldőlt, hogy a következő szezonban is az NB I-ben indulhat. Simon Attila egyébként góljával beérte Nikolics Nemanját a góllövőlista élén.

„Jól alkalmazkodtunk a talajhoz. Ha játékban nem is, de lényegre törően, taktikusan, okosan futballoztuk. Uraltuk azt a játékot, amit ilyenkor kell játszani. Az ellenfélnek igazából pontrúgásból voltak lehetőségei” – vélekedett Csertői Aurél, a Paks vezetőedzője a Sport Tv-nek adott nyilatkozatában.

„A Paks a semmiből rúgott gólt. Addig végig uraltuk a mérkőzést, annak ellenére, hogy ilyen körülmények voltak. Nem tudom megítélni, hogy jogos volt-e a büntető vagy nem. Attól kezdve az eredmény után futottunk. A második félidőben próbáltuk gyorsabbá tenni a csapatot, de nincs olyan játékosunk, aki ilyen körülmények között is meg tudná tartani elöl a labdát. Az a csapat győzött, amely jobban tudott alkalmazkodni a talajhoz. Ha nincs a tizenegyes, teljesen más lett volna a játék képe” – értékelt Artner Tamás, a Haladás trénere.

„Vízi világ” – életkép a Haladás–Paks mérkőzésről (Fotó: Tumbász Hédi)