Az első tavaszi gól győzelmet hozott a Haladásnak

2014.03.14. 16:55
Megszületett a szombathelyiek első tavaszi gólja, s ez mindjárt három pontot ért (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 20. fordulójának nyitó mérkőzésén a nyolcadik Szombathelyi Haladás a tizedik KTE-Phoenix Mecanót fogadta. A gól nélküli és nem sok eseményt hozó első félidő után a félidőben csereként beállt Gyurján Bence találatával szereztek vezetést a hazaiak az 55. percben. Ebben az évben ez volt a szombathelyi csapat első gólja tétmérkőzésen, s ezzel meg is szerezték az első győzelmüket.

Bár a meccs első igazi helyzete a kecskemétiek előtt adódott, amelynek során Bebeto lőtt az oldalhálóba, a szombathelyiek irányították a játékot, s többször is megszerezhették volna a vezetést, de Halmosi Péter fejesét Vukasin Polekszics védte, Radó András szabadrúgása pedig a kapu fölé szállt.

„VÉGRE SZERENCSÉNK VOLT”
„Nagyon örülünk, hogy végre tudtunk nyerni – mondta az első élvonalbeli gólját szerző Gyurján Bence a Sport Tv-nek. – Ez volt az első gólunk idén, nekem is, nagyon megszenvedtem érte. Rengeteget vártam rá, rágörcsöltem, de végre összejött. Jobb később, mint soha.”

A vezető gól után sem nyugodhattak meg a hazaiak, a hajrában Rózsa Dánielnek kellett ziccert védenie.

„A végén Dani nagyon nagyot védett. Szerencse is kell a győzelemhez, végre szerencsénk volt” – tette hozzá a győztes gólt szerző szombathelyi játékos.

Sajnos a félidő közepére alábbhagyott a hazaiak lendülete is, míg a vendégek továbbra sem tudtak gólveszélyt teremteni. A hajrában ugyan voltak távoli szombathelyi lövési kísérletek, de ezek végül mind rendre elkerülték a kaput, így az első félidőben maradt a gól nélküli állás.

Egyik edző sem lehetett elégedett a látottakkal, s a szünetben mindketten kettős cserét hajtottak végre. Ezek után aztán a vendégek is elkezdték csipkedni magukat, aminek köszönhetően előbb Szécsi Márk lövését kellett fognia Rózsa Dánielnek, majd Eninful lőtt kevéssel mellé. Aztán egy kontra és Dejan Karan nagy hibája után mégis a hazaiak szereztek vezetést az 55. percben: Radó passzolt remek ütemben a csereként beállt Gyurján Bencéhez, aki jobbról, 13 méterről, ballal a léc alá csavart (1–0).

Ez volt a játékos első NB I-es találata, s ez volt a hazaiak első gólja is tétmeccsen ebben az évben. Bár a kecskemétiek próbálkoztak az egyenlítéssel, de igazából Pekár László lövésén, illetve Darko Pavicsevics fejesén kívül nem igazán tudtak veszélyes helyzetet kialakítani, így aztán az első gól mindjárt győzelmet is hozott a Haladásnak, míg a vendégek hat meccs óta tartó veretlenségi sorozata ezzel le is zárult.