Az utolsó perc döntött Sopronban: Haladás–DVTK 2–1

2016.02.27. 15:25
A Haladás hátrányból nyert a Diósgyőr ellen (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB I 22. fordulójában a Haladás 2–1-re legyőzte a DVTK-t Sopronban. A győztes gólt a csereként beálló Ugrai Roland a 92., utolsó percben szerezte.

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ
Haladás–Diósgyőr 2–1 (S. Wils 32., Ugrai 92., ill. Barczi 29. – 11-esből)

KATTINTSON IDE A TALÁLKOZÓ ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁÉRT!

Amikor a DVTK legutóbb Sopronban játszott NB I-es bajnokit, őrületes mérkőzésen 5–5-ös döntetlent ért el a REAC vendégeként. Most a REAC-hoz hasonlóan a Haladás is albérlőként látta vendégül a miskolciakat a hűség városában a szombathelyi stadionban megkezdődött építkezések miatt. Ezúttal ugyan nem esett tíz gól, de így is izgalmas jelenetekkel gazdagodott a kilátogató körülbelül 2100 drukker.

A „hazaiakon” valamivel jobban érződött a kezdeményező szándék, ennek ellenére Egervári Sándor csapata talált be elsőként. Az első félidő derekán Bognár István ugrott ki középen, eltolta a labdát Király Gábor mellett, aki buktatta a DVTK középpályását. Erdős József játékvezető tizenegyest ítélt, a 101-szeres válogatott kapusnak pedig sárga lapot adott – igaz, a vendégek szerint a kártya színe lehetett volna piros is. A büntetőt Barczi Dávid magabiztosan értékesítette. 0–1

A Haladás szinte azonnal válaszolt: néhány perccel később Stef Wils szerezte meg második NB I-es gólját. A találat után Ivan Radost, a diósgyőriek kapusát két-három percig ápolni kellett, de végigjátszotta az összecsapást. 1–1

Mészöly Gézának még a szünet előtt kettőt kellett cserélnie sérülés miatt: Thomas Wils és Halmosi Péter sem tudta folytatni a játékot. A változtatások és néhány ápolás miatt hét (!) perc volt a hosszabbítás az első játékrész végén.

Fordulás után kiegyenlítettebb lett a játék, a vendégek legnagyobb helyzetét a hajrában a csereként beálló George Griffiths hagyta ki, amikor Iszlai Bence az üres kapu előtt bevetődve mentett.

Nagyon úgy tűnt, egy-egy ponttal lesz gazdagabb mindkét együttes, ám az utolsó, 92. percben jött a slusszpoén. A több diósgyőri lehetőség ellenére a Haladás betalált, a Halmosi helyére beálló Ugrai Roland lövése utat talált a bal alsó sarokba, így a szombathelyiek győztek 2–1-re.

1. Ferencvárosi TC 22 18 1 3 45–10 +35 55
2. Újpest FC 22 9 9 4 30–21 +9 36
3. DVSC-Teva 22 9 8 5 35–23 +12 35
4. Szombathelyi Haladás 22 9 8 5 20–21 –1 35
5. Videoton FC 22 11 1 10 24–21 +3 34
6. Paksi FC 21 9 6 6 27–21 +6 33
7. MTK Budapest 21 8 7 6 25–21 +4 31
8. Budapest Honvéd 22 7 6 9 27–28 –1 27