Williams góljával nyert a Haladás a Békéscsaba ellen

2016.04.09. 17:55
Király Gábor védéseire is nagy szüksége volt a Haladásnak a Békéscsaba elleni győzelméhez (Fotó: Reviczky Zsolt)
A labdarúgó NB I 27. fordulójában a Haladás ideiglenes otthonában, Sopronban David Williams góljával 1–0-ra legyőzte a kiesés elől menekülő Békéscsabát.

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ
Haladás–Békéscsaba
1–0 (Williams 56.)

Nem esett egymásnak a Haladás és a Békéscsaba szombat délután Sopronban, így a kilátogató mintegy ezerkétszáz nézőnek a 26. percig kellett várnia az első nagyobb helyzetre. Ekkor Schimmer Szabolcs lódult meg a jobb oldalon, majd a beadását Halmosi Péter készítette le Gaál Bálintnak, aki tíz méterről csak centikkel lőtt a jobb felső sarok fölé.

Egy perccel később Király Gábornak kellett nagy védést bemutatnia, miután Laczkó Zsolt bal oldali beadását Viczián Ádám fejelte meg hat méterről, ám a rutinos kapus odaért a bal alsó sarokba tartó labdára. Az első félidő legnagyobb lehetősége Gaál nevéhez fűződik, de tizenhat méterről eleresztett lövését Vukasin Polekszics óriási bravúrral hárította, így a csapatok gól nélküli döntetlennel vonultak a pihenőre.

A második félidőre felpörgették az iramot a felek, előbb a vendégek előtt adódott egy lehetőség a 48. percben, Bratiszlav Punosevac kapu előtt keresztbe lőtt labdáját azonban a frissen beállt Birtalan Botond a kapu fölé pörgette, majd az 55. percben Iszlai Bence lapos lövését védte Polekszics, a kipattanót pedig a lécre emelte David Williams.

Egy perccel később már nem hibázott a Haladás ausztrál támadója, és megszerezte a vezetést. Németh Márió kapott remek kiugratást, aztán a kapujából kilépő Polekszics mellett középre passzolt, ahol a jó ütemben érkező David Williams hét méterről az üres kapuba lőtte a labdát (1–0).

Az utolsó fél órában becsülettel ment előre a Békéscsaba, ám Király Gábor hálóját nem tudta bevenni, így a viharsarkiak továbbra is a tabella utolsó helyén állnak, míg a Haladás sorozatban a hetedik bajnokiján maradt veretlen pályaválasztóként.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!